Uwaga nadwaga! – umów się na bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Już przeszło połowa Polaków ma problemy z nadwagą, a coraz częściej problem ten dotyka także dzieci! Dlatego w tym roku po raz drugi rusza ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse.

Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych.

DLACZEGO WARTO UDAĆ SIĘ PO POMOC DO SPECJALISTY?

Ludzie w zależności od wieku, potrzeb, wykonywanego zawodu, trybu życia i przebytych chorób znacznie różnią się od siebie. Dieta każdego z nas powinna więc być dobrana indywidualnie do naszych preferencji. Nie warto korzystać z gotowych ogólnie dostępnych kuracji, gdyż nawet te najpopularniejsze mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu. Odpowiedni jadłospis ułożyć może jedynie wykwalifikowany dietetyk, po przeprowadzonych dokładnych pomiarach oraz wywiadzie na temat dotychczasowego trybu życia.

Poszukiwanie niesprawdzonych informacji na forach internetowych niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Specjalista zawsze udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz jasno i przejrzyście wyjaśni zasady postępowania w trakcie kuracji. Dietetyk jest źródłem pewnej, fachowej i sprawdzonej wiedzy.

CZY RESTRYKCYJNE DIETY SĄ BEZPIECZNE?

Dieta nie musi wiązać się z restrykcyjną głodówką. Schudnąć szybko, nie znaczy wcale zdrowo – mówi Żaneta Zdolska, dietetyk z Centrum Naturhouse w Stalowej Woli. Niedostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów może powodować zmęczenie, pogorszenie się stanu skóry, włosów oraz paznokci, a także anemię. Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Dieta wcale nie musi być więc pasmem wyrzeczeń.

DLACZEGO KURACJA Z DIETETYKIEM JEST SKUTECZNIEJSZA NIŻ TA STOSOWANA NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Utrzymywanie motywacji ma istotny wpływ na proces odchudzania. Początkowy entuzjazm z czasem może maleć. Gdy mimo podjętych wysiłków waga ani drgnie, często porzucamy nasze początkowe postanowienia i wracamy do dawnych nawyków, bo zmiany nie przynosiły upragnionego skutku. Jest to problem wielu odchudzających się na własną rękę osób. Nie mają one wsparcia kogoś, kto ciągle podtrzymywałaby ich motywację na wysokim poziomie.

Doskonałym źródłem zachęty do dalszego odchudzania są postępy, które zaobserwować można podczas kuracji pod okiem fachowca. Spotkania z dietetykiem powinny odbywać się regularnie, aby móc rozmawiać na temat pojawiających się w trakcie stosowania diety pytań i wątpliwości. Specjalista, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, służy wsparciem psychicznym, gdyż rozumie, że proces odchudzania nie jest łatwy i wymaga zmian dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków. Nie jest to jednak proces niemożliwy, a przeprowadzany pod okiem dietetyka, który dobiera spersonalizowaną dietę i zestaw suplementów wspomagających gubienie kilogramów, jest zdrowy, skuteczny i nie powoduje efektu jo-jo.

ZAPYTAJ DIETETYKA JAK NADWAGA ZNIKA!

Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi często borykają się zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. Ich przyczyną może być niewłaściwy sposób odżywiania. W celu ustalenia, czy wina leży po stronie nieodpowiedniego jadłospisu, warto zgłosić się do specjalisty.

W ramach akcji od połowy września do końca listopada, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykami w całej Polsce (165 Centrów Dietetycznych Naturhouse w tym w Stalowej Woli). Podczas wizyty dietetyk wykona pomiary ciała oraz badania zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz przeprowadzi wywiad dotyczący aktualnych nawyków żywieniowych. Wszystkie te elementy pomogą odkryć źródło problemu oraz dobrać spersonalizowaną dietę na miarę naszych potrzeb. Każdy, kto odwiedzi Centrum Naturhouse otrzyma także specjalne poradniki zawierające cenne wskazówki żywieniowe.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Wystarczy wejść na stronę: http://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/ lub umówić się telefonicznie:

Centrum Dietetyczne Naturhouse

ul. Okulickiego 99
37-470 Stalowa Wola
tel.: 503 940 573
e-mail: stalowa.okulickiego@naturhouse-polska.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałki i czwartki: 11:00 – 19:00
Wtorki i piątki: 8:00 – 16:00
Środy: 10:00 – 18:00

Więcej informacji na temat Naturhouse oraz adresy wszystkich Centrów dostępne są na stronie internetowej www.naturhouse-polska.pl oraz pod numerem infolinii 801 11 12 13.

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x