Sandomierz: Obchodzili Europejski Dzień bez Samochodu na sportowo (zdjęcia)

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia bez Samochodu w placówkach administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu zorganizowane zostały zajęcia sportowe i rekreacyjne.

W sobotę 21 września w Hali Widowiskowo – Sportowej rozegrany został mecz towarzyski piłki ręcznej pomiędzy zespołami SPR Wisła Sandomierz i MKS Biłgoraj. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 25:24.
Dzień później, w pływalni krytej zawodnicy MUKS Foka Sandomierz oraz inni miłośnicy pływania mogli uczestniczyć w grach i zabawach w wodzie, m.in. zjeździe na czas w rurze czy meczu piłki wodnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i okolicznościowe breloczki ufundowane przez organizatora.
Równolegle w hali widowiskowo-sportowej przeprowadzone zostały zajęcia sportowo-rekreacyjne zabawy z rakietką, w których uczestniczyli członkowie KTS Sandomierz oraz amatorzy gry w tenisa stołowego z Sandomierza i okolic.
Na terenie miejskiego stadionu sportowego odbyła się zaś kolejna edycja wydarzenia „Biegam bo lubię!” – dla wszystkich biegających i lubiących aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
Inną propozycją przygotowaną w ramach kampanii był kurs Nordic Walking z instruktorem, zaś na terenie Bulwaru w Przystani wodnej nad Wisłą miłośnicy sportów wodnych mogli uczestniczyć w regatach wodniackich i skorzystać z przejażdżek łodzią motorową.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez sandomierski MOSiR był „Turniej Pokoleń”. Ojcowie rywalizowali z synami w meczu piłki nożnej, rzutach karnych, meczu piłki siatkowej, przeciąganiu liny, koszykówce oraz rzutach osobistych. Po zmaganiach sportowych uczestnicy zostali zaproszeni na grilla oraz zostali nagrodzeni medalami, słodyczami oraz drobnymi, okolicznościowymi upominkami.

info: MOSiR Sandomierz
foto: Rachid Hemine/MOSiR Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x