Sandomierz: Trwa kampania społeczna „Trochę kultury – uczymy się razem”

W Sandomierzu trwa kampania społeczna „Trochę kultury – uczymy się razem” dotycząca komunikacji społecznej z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Jest to autorski projekt Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś”.

W witrynach sklepów, aptek, banków, urzędów, bibliotek, rozklejone są od sierpnia plakaty, sześć rodzajów, każdy dotyczy innej sytuacji społecznej. Występują na nich osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz Andrzej Seweryn, wybitny aktor dramatyczny, który zgodził się wesprzeć społecznie działania organizacji. Aktor promuje kampanię m.in. na antenie TVN24, w radiowej Trójce, na stronie internetowej Teatru Polskiego. Seweryn zaprosił uczniów występujących z nim na plakatach do Warszawy, na spektakl Zemsta, spotkał się z nimi, opowiedział o swojej pracy i Teatrze Polskim, który obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.

Obecnie wydana została ulotka „Jak do nas mówić” z wybranymi zasadami komunikacji osób zdrowych z niepełnosprawnymi intelektualnie. Jest dostępna w bibliotekach, sklepach na Starym Mieście. Przez cały październik będzie sukcesywnie rozkładana w wielu miejscach użyteczności publicznej. Jest dostępna w wersji elektronicznej.

Od 8 do 12 października odbędą się spotkania osób niepełnosprawnych intelektualnie tworzących Zespół Aktywności Społecznej z uczniami w sandomierskich szkołach gimnazjalnych i średnich. Tematem rozmowy będzie komunikacja i kultura zachowania wobec osób niepełnosprawnych.

Trwa też akcja „sprawdzania” przez osoby niepełnosprawne intelektualnie jakości i kultury obsługi ich w sklepach, kawiarniach, urzędach, bibliotekach itp.

Kampania zostanie podsumowana publiczną debatą 25 października, na której zostanie podana lista sandomierskich miejsc i instytucji przyjaznych osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

foto&info: UM Sandomierz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content