11.10 (piątek) Uroczyste otwarcie nowodębskich plant po rewitalizacji

Występ Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba, koncert zespołu Empty Ashtray oraz zabawy nie tylko dla najmłodszych – to atrakcje przygotowane przez nowodębski magistrat z okazji otwarcia Placu mjr. Gryczmana oraz Parku Miejskiego po rewitalizacji. Impreza odbędzie się w piątek 11 października, początek godz.16.

Popołudnie rozpocznie się na nowodębskich plantach o godz. 16 wspólnymi zabawami nie tylko dla najmłodszych mieszkańców. Swoje umiejętności zaprezentuje także Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, które w swoim programie przewidziało: pokaz musztry, żonglerkę flagami, salwy armatnie, pokaz tańców dawnych oraz wspólną zabawę z mieszkańcami.

Następnie na placu przed SOK, wystąpi krakowski zespół Empty Ashtray z nowodębskimi korzeniami – rockowe fundamenty z eklektycznym wykończeniem; ich debiutancka płyta ukaże się już wkrótce, bo 25 października 2013 r. Zespół liczy cztery osoby, a są to: nowodębianie Mariusz i Tomasz Bysiewiczowie, Paweł Woźniak oraz gliwiczanin Batosz Szadkowski. Muzycy na co dzień ćwiczą w Krakowie (czasami w Nowej Dębie), sami piszą teksty i grają wyłącznie własne kawałki. Zespół Empty Ashtray trafił do finału I edycji konkursu Radia Kraków MEGAFON 2012.

„…Prawdą jest jednakże to, że nie usłyszycie ich w radiu, bo radio takiej muzyki od dawna już nie puszcza, a jest to jak najbardziej granie radiowe, łatwe i przyjemne, żeby nie powiedzieć proste. Ale podkreślić należy, że nie w tym negatywnym znaczeniu. Wręcz przeciwnie, w ich wypadku prostota jest zaletą. Postawili na łagodny i stosunkowo dość przebojowy gitarowy rock, w którym nie ma szaleństw, zawirowań kompozycyjnych i rozbudowanych struktur. Utwory są krótkie i łatwe w odsłuchu. W zasadzie nic wielkiego. Przyznam się także, że gdyby do mnie nie napisali, pewnie nawet nie wiedziałbym o ich istnieniu. Przechodząc do sedna sprawy, czyli do płyty, w swojej niewielkości są zespołem bardzo interesującym i wartym uwagi…” (Lupus)

info: UMiG Nowa Dęba

video: empty ashtray

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tata Zosi
7 lat temu

Zapraszam na blog siedmioletniej Zosi z przepukliną oponowo-rdzeniową: http://www.zosia-okulewicz.pl

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x