20.10 (niedziela) Amatorskie zawody w kategorii cross i quad, w Nowej Dębie

Nowa Dęba po raz kolejny będzie gościła miłośników sportów motorowych. W niedzielę, 20. października br, na specjalnie przygotowanym torze, będzie można uczestniczyć w amatorskich zawodach w kategorii cross i quad. Ponadto organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, piknikową atmosferę, a przede wszystkim sportową rywalizację.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu imprez pod hasłem „MCQ Nowa Dęba” organizowanego od 2007 przez Stowarzyszenie „Dąb” z Nowej Dęby. Z każdym rokiem impreza zyskuje na popularności i na stałe wpisała się w kalendarz sportów motorowych naszego regionu.

Po raz pierwszy zmagania odbędą się na specjalnym, stałym torze terenowym (crossowym), zlokalizowanym w Nowej Dębie przy ulicy Ogrodowej. Dojazd do toru i parking bardzo dogodny.

Tor, którego trasa jednego okrążenia liczy około 1,5 km, został przygotowany tak, aby dać przede wszystkim mnóstwo radości, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Nawierzchnia jest wymagająca, a przeszkody terenowe (skocznie, dropy, zakręty, tralka i proste) pozwalają szybko zweryfikować i skutecznie podnieść umiejętności.

Z opinii użytkowników toru, który otwarty jest od roku, wynika jasno, że trasa jest wymagająca i męcząca fizycznie, jednak na tyle prosta, że początkujący również ją bez problemów pokona. Ostre zakręty i łagodne łuki, nawroty, piaszczysta i szutrowa nawierzchnia, strome podjazdy, skocznie i odcinki proste potrafią szybko zweryfikować umiejętności zawodników i przygotowanie maszyn.

Imprezy sportów crossowych nawiązują do historii miasta Nowa Dęba, w której istniała sekcja crossowa, a nasi zawodnicy liczyli się w rozgrywkach krajowych. Wówczas wszystko skupiało się wokół Zakładów Metalowych „Dezamet”, gdzie produkowane były między innymi silniki motocyklowe. Dziś wskrzeszamy ten sport i ściągamy do Nowej Dęby czołowych zawodników z Polski. Na torze jeździł i lekcji jazdy udzielał m.in. Łukasz Kurowski QURAK – Mistrz Polski i Wicemistrz Europy.

Oczywiście nie samymi crossami bije serce wydarzeń i zawsze mile widziani są inni kierowcy i widzowie, dla których organizatorzy przygotowali dogodne parkingi. Spotkania, rozmowy, prezentacje maszyn tworzą przyjazny klimat i niepowtarzalną atmosferę. Dla widzów przygotowane zostały specjalne strefy bezpieczeństwa, które zapewniają bardzo dobra widoczność, a jednocześnie maksymalną ochronę.

Dzięki współpracy z Burmistrzem Nowej Dęby oraz Starostą powiatu tarnobrzeskiego, Automobilklub Nowa Dęba, różnym służbom, sponsorom, a także licznym wolontariuszom imprezę możemy przeprowadzić sprawnie, ciekawie i bezpiecznie. Oczywiście wstęp wolny dla widzów i brak wpisowego dla uczestników (10 zł kaucji za nr startowy).

Pozostaje jedynie serdecznie zaprosić i trzymać kciuki, by wygrali najlepsi. Rozpoczęcie zawodów – godz. 10:00. Zapisy uczestników od godz. 9:00.

foto&info: Stowarzyszenie „Dąb”

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x