Tarnobrzeg: Oszuści podający się za pracowników spółdzielni okradli staruszków

Małżeństwo z Tarnobrzega padło ofiarą oszustów podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Policja apeluje o zachowanie czujności i ostrożność.

W miniony weekend przed godziną 16, do mieszkania przy ul. Matejki w Tarnobrzegu zapukało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 60 lat. Oświadczyli, że są pracownikami spółdzielni mieszkaniowej i sprawdzają stan instalacji centralnego ogrzewania oraz instalację wodną. Niczego nie podejrzewając 88 – letni mężczyzna wpuścił ich do mieszkania.

Jeden z mężczyzn po przejściu do łazienki poprosił seniora o puszczenie wody z prysznica, w tym czasie drugi pracownik chodził po mieszkaniu zaglądając do pomieszczeń sprawdzał kaloryfery.
Podczas pobytu w mieszkaniu jeden z nich poprosił 88 – latka o rozmienienie 200 złotych. Po kilku minutach „pracownicy spółdzielni” wyszli z mieszkania mówiąc, że wszystko jest w porządku. Starszy człowiek nabrał podejrzeń co do zachowania „pracowników spółdzielni” i obudził śpiącą w pokoju żonę, informując ją o zdarzeniu. Następnie mężczyzna poszedł do sąsiada zapytać czy było sprawdzanie instalacji. Gdy sąsiad zaprzeczył małżeństwo sprawdziło miejsce przechowywania gotówki. Okazało się, że skradziono 700 złotych. Starsi ludzie o oszustwie powiadomili policję.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x