Decyzja PZPN: Piłkarze Siarki winni zachowania zawodników Stali Stalowa Wola podczas derbów

Komisja Dyscyplinarna PZPN uznała, że piłkarze Siarki są winni zachowania zawodników Stali Stalowa Wola. Kara nałożona na klub wynosi 5 tysięcy złotych. Kara dla „Stalówki”: trener Paweł Wtorek odsunięty na pięć spotkań, kara finansowa: 3 tysiące złotych.

Kara 3 tys. zł dla klubu Stali Stalowa Wola jest umotywowana niewłaściwym zabezpieczeniem bezpieczeństwa piłkarzy Siarki, do których po spotkaniu przedostali się kibice gospodarzy i obrzucili ich wulgaryzmami oraz groźbami. Siarka zaś ukarana została za rzekome sprowokowanie zajścia tuż po meczu.

– Nie zgadzamy się z pomeczowym protokołem sędziego który wskazuje, że to Siarka jest klubem do ukarania.  Sędzia opisał, że to nasi piłkarze zainicjowali całe zdarzenie, zaś my przedstawiliśmy nagranie filmowe i stenogram, w którym pokazujemy, że tuż po meczu, zanim doszło do zdarzenia na murawie z ławki rezerwowej Stali w naszą stronę rzucane były bidony – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl wiceprezes Siarki Dariusz Dziedzic.  – Udowodniliśmy również, że nasi piłkarze nie używali słów wulgarnych, jednak komisja uznała, że gest piłkarzy w stronę kibiców był gestem prowokacyjnym – dodaje.

Jak wyjaśnia Dariusz Dziedzic, klub rozważa możliwość odwołania od decyzji komisji PZPN. –  Nie zgadzamy się z karą dla Siarki, czekamy na oficjalne pismo dotyczące kary z PZPN – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Dariusz Dziedzic, wiceprezes KS Siarki. – Na najbliższym posiedzeniu zarządu rozważymy czy nie skorzystać z procedury odwoławczej – dodaje.

źródło: własne, Siarka Tarnobrzeg On-Line

W materiale video zajście po derbowym meczu pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Siarką Tarnobrzeg (12.10.2013), pokazane z dwóch ujęć

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ale syf
7 lat temu

bo to piłkarze Siarki przez cały mecz i na sam koniec śpiewali Siara, Siara k… stara. Faktycznie to oni sprowokowali piłkarzy Stali. Aż dziwne, że piłkarzy Siarki nie zawiesili. Brawo PZPN!!!

tbg
7 lat temu

mało tego, piłkarze są winni zachowania kibiców na trybunach, mecz podwyższonego ryzyka a oni pozwalają sobie strzelić bramkę gospodarzom i wygrać mecz, karygodne.

MichaU
7 lat temu

Kibice zksu sprowokowali piłkarzy Siarki więc ci im odpowiedzieli. Wyraźna wina kibiców rowerów. KS Siarka mam nadzieję że zwróci w apelacji uwagę na notoryczne wulgaryzmy pod naszym adresem. Rok temu też było podobnie: był tam transparent i co ciekawe nawet też padało tam słowo będące czasownikiem na „j” a skierowane w kierunku Siarki. Wtedy było ok? Nie drogi pzpnie, albo albo.

Zenon
7 lat temu

MichaU nikogo nie chcę rozgrzeszać, bo wina leży po obu stronach i kara nie jest zbytnio współmierna do winy tylko jedno ale… Kibice Stalowej sprowokowali piłkarzy, ale Ci zupełnie niepotrzebnie tak się zachowali. Niepotrzebnie kierowali się w ich kierunku wymachując rękami. To jeszcze bardziej ich podburzyło. Równie dobrze podobnie mogli się zachować u nas jak wygrali wiosną w poprzednim sezonie, ale tak się nie zachowali. Na pewno dobrze się stało, że Wtorek zawieszony został na 5 spotkań, bo jego zachowanie było naprawdę fatalne i w pełni na taką karę zasłużył.

ADHD
7 lat temu

To się PZPN kolejny raz popisał, swoich będą karać? Za rzucającego trenera zawodnikami gości nagrodę powinni przyznać. Co to za kara odsunięcia na 5 spotkań? Podejrzewam, że bardzo go to i klubu nie zabolało.

janusz
7 lat temu

Ale do tego by nie doszlo gdyby na stadionie byli kibice z Tbg i nie mozna porownywac zachowania pilkarzy stalowej po derbach w tarnobrzegu poniewarz pilkarze slalowaj mieli do kogo podbiec i sie wspolnie cieszyc ze zwyciestwa, pilkarze siarki niestety nie mieli tej mozliwosci.

num
7 lat temu

Kiedy wreszcie zrozumiecie że sa przepisy o imprezach masowych i tam jest wyszczegolniony punkt gdzie jest mowa o karaniu zawodników którzy prowokuja kibiców. Zawodnicy Siarki mogli stanac przed zwykłym sadem i zostac skazani na grzywne a byc moze wyrok w zawieszeniu tak jak pilkarz ktory pokazal ostatnio znak „L” (okreslany jako znak Legi) pilkarzom Poloni Warszawa. Zostal zatrzymany natychmiast i przewieziony na komisariat.
Zawodnicy Siarki mieli do kogo pobiec przeciz widac ze po incydencie podchodza do kibicow na starej trybunie iwec argument ze to przez brak kibiców gosci nieprawdziwy. Zreszta zauwazcie że w meczu w Tarnobrzegu Truszkowski miał gdize sie cieszyc ale i tak wykonywal gesty w keiryku kiibcow Stali.
Nie iwem gdzie na tasmie widac butelke lecaca przed zadyma ja widze ze leci dopiero po gestach zawodników.
A kibicow bluzgac wolno i powolywanie sie na to jest smieszne i swiadczy o nieznajomosci prawa. Na iweksozsci meczów sa blzugi ale zawodnicy tylko Siarki prowokuja kibicow w ten sposób.

grzesko
7 lat temu
num
7 lat temu

ale przed 7:45 gesty w keierunku kibiców zrobil bramkarz siarki i dlatego wzburzyly sie trybuny i poleciala butelka. To byl punkt zaplny swiadcza o tym slowa kibicow Stal skierowane do bramkarz. To przez niego. Tłumaczenie Siarkowcow butelka zabawne bo nikt z żaden z zawodnikow wykonujacych gesty jej nia zauwazyl.

grzesko
7 lat temu

Nie zrobił żadnego gestu. Poza tym butelka leci z ławki rezerwowych, więc to jak w końcu.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x