Rozpoczęła działalność Akademia Piłkarska Tarnobrzeg dla najmłodszych

W październiku br. rozpoczęła działalność Akademia Piłkarska Tarnobrzeg – czyli szkółka sportowa przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Akademia Piłkarska powstała, by uczyć najmłodszych adeptów piłki nożnej, zasad, umiejętności piłkarskich za pomocą zabaw, gier oraz indywidualnego podejścia.

W Polsce działa 56 szkółek Akademii Piłkarskiej.

– Akademia zaczęła od podstawowych zmian charakteryzujących główne systemy szkoleniowe, a mianowicie, „brak presji na wynik”, „wszyscy jesteśmy zwycięzcami” a co najważniejsze „nauka poprzez zabawę” – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Marcin Stępień, organizator szkolenia w ramach AP w Tarnobrzegu.

– Te podstawowe zasady powodują, że wszystkie dzieci niezależnie od predyspozycji sportowych są dla nas piłkarzami, najważniejsze, że regularnie przychodzą na trening, dobrze się bawią i starają zrealizować swoje marzenia – dodaje podkreślając, że zajęcia prowadzone są w grupach 12-13 osobowych, tak aby każde dziecko mogło się czuć komfortowo.

Pierwsze zajęcia w Akademii Piłkarskiej Tarnobrzeg odbyły się 17 października w Zespole Szkół w Stalach. – Trening odbywał się w wesołej atmosferze, dzieci chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i grach – mówi NW24 Marcin Stępień. – Największą atrakcją dla dzieci był ,,Słoń’’ , który pojawił się na treningu – a mali futboliści mieli okazję strzelić bramkę słoniowi, przeżycia jakich doznali były i są bezcenne – dodaje.

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak przebiegają zajęcia w ramach Akademii Piłkarskiej Tarnobrzeg organizatorzy zapraszają na treningi, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w Zespole Szkół w Stalach, o godz.17.30. Nabór dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-9 lat  trwa nadal.

Kontakt: Marcin Stępień – AP Tarnobrzeg – tel. 696-464-453, info@nasza-akademia.com.pl

foto: Akademia Piłkarska Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek66622
8 lat temu

Gość miał falstart w Sandomierzu

Karol
8 lat temu
Reply to  leszek66622

Życzliwych osób w tym kraju nigdy nie było zbyt wielu…

gość
8 lat temu

Kto miał falstart ?

Zenon
8 lat temu

Jakaś moda w Tarnobrzegu się zrobiła na te Akademie Piłkarskie dla najmłodszych, bo rozumiem że ta szkółka to odrębna działka niż Piłkarska Akademia Siarki? Swoją drogą ”Siarkowca Akademia” według Macieja Adamowicza to projekt na lata, który ma dostarczyć solidną dawkę wychowanków. Na pewno nie Siarce, a co najwyżej pobliskim klubom. Mówienie o tym, że Ci młodzi chłopcy kiedyś zasilą kadrę seniorów jest po prostu nieprawdą.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content