W Tarnobrzegu odbył się Festiwal Nauki i Techniki (zdjęcia)

„Nauka nie musi być nudna” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki. Tarnobrzeska edycja festiwalu trwała od wtorku do środy w hali MOSIR.

Tarnobrzeg jest piątym miastem goszczącym tegoroczną edycję festiwalu, którego głównym organizatorem jest Marszałek Województwa Podkarpackiego, a koordynatorem całego przedsięwzięcia Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród osiemnastu wystawców znajdują się m.in. przedstawiciele lokalnych placówek oświatowych, portali naukowych, technicznych. Dla odwiedzających przygotowano również warsztaty modelarskie i fotograficzne oraz cykl wykładów. Wiodącą jest wystawa „Eksperymentuj!” oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik.

– Poprzez różnego rodzaju pokazy, doświadczenia fizykochemiczne, matematyczne, przyrodnicze, chcemy zainspirować dzieci i młodzież, przyciągnąć je do nauki i techniki – mówi Ireneusz Drzewiecki, wiceprezes zarządu Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Organizując tego typu festiwale chcemy pokazać, że warto myśleć do przodu, dzisiaj świat jest nakierowany na technologię, pomagamy przeciętnemu człowiekowi zrozumieć, że jeśli ta technika zostanie przybliżona, to będzie służyć człowiekowi a nie przeciwko niemu – dodaje.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x