08.11 (piątek) Koncert ABRADABA & DJ. JAROZA, w Tarnobrzegu

ABRADAB odwiedzi Tarnobrzeg w ramach trasy koncertowej „10.000 kilo!”. Abradaba na scenie będzie wspierał tylko Jaroz – DJ, z którym raper stale współpracuje. Koncert odbędzie się w piątek 8 listopada, w tarnobrzeskim pubie Końca Nie Widać, początek godz.20. Bilety 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

Punkty przedsprzedaży:

– Pub Końca Nie Widać, ul. Sandomierska 1
– Kebab Poczekalnia, ul.Sandomierska 1
– 100% Alkohol, ul.Sienkiewicza 12
– Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2

Kiedy w połowie lat dziewięćdziesiątych objawił się hardcore psycho-rap, polska scena muzyczna przeżyła trzęsienie ziemi. Psychodeliczne rymy zburzyły zastane schematy i wlały potężną dawkę nowości w uszy i umysły. Jednym z ludzi, którzy odpowiadają za tę muzyczną rewolucję, jest AbradAb – współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44.

AbradAb wraz z Kalibrem 44 sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Zaczęło się od nominacji do „Fryderyka” dla debiutanckiego krążka „Księga Tajemnicza – Prolog” (1996), następnie album „W 63 minuty dookoła świata” (1998) otrzymał status złotej płyty, z kolei za „3:44” (2000) zespół doczekał się Fryderyka za najlepszy album hip-hop w Polsce. Utwór „Konfrontacje” z tego albumu przez ponad 200 tygodni utrzymywał się na liście przebojów Radiostacji, ustanawiając tym samym rekord dla polskiego hip-hopu.

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. W tym momencie AbradAb był już legendarną postacią polskiego hip-hopu. Mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, zdecydował się na karierę solową. Solowe wcielenie AbradAba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Zniknęły charakterystyczne dla Kalibra 44 mroczne brzmienia, pozostał oryginalny styl i przemyślane teksty.

„Czerwony Album” (2004) to pierwsza solowa płyta, za którą AbradAb odebrał Fryderyka w kategorii najlepszy polski album hip-hop. Teledysk do utworu „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności . Na płycie po raz pierwszy pojawili się goście: Gutek, Tede oraz WSZ & CNE. Pochodzące z tego albumu utwory jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce hip-hopu.

W 2005 roku pojawił się drugi album „Emisja Spalin” który dość nieoczekiwanie ujrzał światło dzienne. Znalazł się tutaj utwór „Rap to nie zabawa już” z gościnnym udziałem Joki i DJ Feel-X’a. Między czasie Kaliber 44 reaktywował się na kilka koncertów.

W 2008 roku ukazał się trzeci solowy album AbradAba „Ostatni Poziom Kontroli”. Album łagodny i dojrzały. Muzycznie urozmaicają go żywe instrumenty, wnoszące spontaniczność niedostępną suchym bitom. Rapowa finezja AbradAba połączona z indywidualizmami gości wydała na świat płytę o jednolicie wysokim poziomie.

4 października 2010 wyszła czwarta solowa płyta, Abradabing. Warstwą muzyczną i producencką zajął się raper O.S.T.R., zaś za większość skreczy odpowiedzialny jest DJ Feel-X. Album był promowany utworem „Mamy królów na banknotach”. Płyta zadebiuowała na 19 miejscu listy OLiS w Polsce. Album otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii album roku hop hop/r’n’b/reggae.

Piąty solowy album „Extravertik” pojawił się na rynku 21 kwietnia 2011 roku nakładem własnej wytwórni Inna-My-Twórnia. Na albumie gościnnie wystąpił starszy brat Abradaba – Joka. Krążek został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy Abradabowi na scenie od wielu lat, dzięki temu płyta zyskała bardzo oryginalne brzmienie.

Przez cały czas Abradab nieprzerwanie koncertuje dając występy na terenie całego kraju ale także za granicą m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach czy Francji. Był również gwiazdą cyklu „Męskie Granie” w latach 2010 i 2011 występując na jednej scenie z VooVoo i Maciejem Maleńczukiem, z którymi nagrał utwór promujący trasę w 2010 roku. Jesienią 2013 roku wyrusza w klubową trasę „10.000 Kilo!” w duecie z DJ Jarozem…

http://www.abradab.pl/
https://www.facebook.com/pages/Abradab-Oficjalny-Profil/199624613384287

*******************************************************

JAROZ (Jaros) – MC, DJ, Producent, jeden z prekursorów stylu hip hop w Polsce. Współtwórca legendarnego składu Decybel. Charakterystyczną cechą jego działalności jest umiejętność odnajdywania się w różnych stylistykach muzycznych, które
niejednokrotnie łączy. Dowodem otwartości na gatunki muzyczne jest współpraca z cenionymi artystami z różnych kręgów muzycznych, miedzy innymi: DJ 600V, DJ FEEL-X, DJ DMC, DJ FALCON, DJ Celownik, Grubson, Paweł Dobrowolski, Andrzej Święs,
Adam Stodolski, Przemysław Borowiecki, Franek Teopliz, Mateusz Pawluś, Żusto, Pęku, Wojtas, Rahim, Gutek, Joka, Abradab z zespołami TRIPIS, Theffekt, Sponta, Wysoki Lot, 100nka i wielu innych.

W 2007 roku JAROZ został producentem wykonawczym EP Projekt Intruz „Zastanów się kto” w którym uczestniczył jako raper i DJ. Cztery lata później nakładem wytwórni Siła -z- pokoju ukazał się jego solowy album „Jaroz beatz. Miał okazje suportować gwiazdy z zagranicy takie jak DAS EFX, PMD, DJ Honda, K-Solo. Od kilku lat ściśle współpracuje z Abradabem zasilając jego skład koncertowy. JAROZ, mimo licznych występów i eventów, pracuje nad debiutancką płytą okołojazzowego projektu Aladdin Killers, która ma się ukazać późną jesienią tego roku. Jednocześnie, wraz z Mateuszem Pawlusiem, tworzy projekt o nazwie Wielki Elektronik. Panowie pracują właśnie nad debiutancką płytą będącą hybrydą ich wielu inspiracji muzycznych. Płytę będzie można usłyszeć jeszcze w tym roku…

SKŁAD:
Abradab
DJ Jaroz

video: AbradAbBakuBaku

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hulk2
7 lat temu

Ciociu idziesz na Abradab’a ?Ja nie idę , bo mnie to nie kręci.

Kosmos
7 lat temu

Ciepło było, dopiero wróciłem. Pozdrófka dla ekipy.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content