Pucharowa porażka tarnobrzeskich koszykarzy w Starogardzie Gdańskim

Drużyna Stabill Jezioro Tarnobrzeg przegrała z Polpharmą Starogard Gdański 79:97 w meczu pierwszej rundy Intermarche Basket Cup. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w Tarnobrzegu 8 grudnia br.

Mecz w pierwszych minutach był bardzo wyrównany ale później to Polpharma przejęła inicjatywę. Po akcjach Cezarego Trybańskiego oraz Nikoli Jefticia gospodarze prowadzili nawet 18:11. Stabill Jezioro odrabiało straty dzięki trójkom Marcina Nowakowskiego. Starogardzianie kontrolowali jednak sytuację na parkiecie i po trafieniu Jefticia mieli ponownie siedmiopunktową przewagę.

W drugiej kwarcie dwoma trafieniami z dystansu popisał się Michael Hicks, a gospodarze prowadzili już 49:37. Kontra wykończona przez Amerykanina dawała zespołowi trenera Mindaugasa Budzinauskasa dziewiętnastopunktową przewagę. Polpharma tylko w pierwszej połowie rzuciła aż 63 punkty, trafiając siedem trójek (na zaledwie 11 prób). W ekipie z Tarnobrzega wyróżniał się Nicchaeus Doaks, a na parkiet nie wyszedł Chase Simon.

Trzecia kwarta nie zmieniła obrazu gry, chociaż gospodarze nie byli już tak skuteczni. Na początku ostatniej części meczu trafienia Jakuba Patoki i Rafała Rajewicza zbliżyły tarnobrzeżan na zaledwie 11 punktów. Polpharma grała bardzo nerwowo, a trener Budzinauskas musiał prosić o przerwy, aby wnieść trochę spokoju w swój zespół. Ostatecznie ekipa Stabill Jeziora nie potrafiła już bardziej zagrozić gospodarzom, którzy wygrali aż 97:79.

Najlepszym strzelcem Polpharmy był Ovidijus Varanauskas, który zdobył 23 punkty i cztery asysty. 20 punktów i sześć zbiórek dołożył Michael Hicks. W ekipie z Tarnobrzega wyróżniał się Nicchaeus Doaks, zdobywca 19 punktów i 10 zbiórek.

W najbliższą niedzielę Jeziorowcy rozegrają mecz w ramach 6 kolejki Tauron Basket Ligi. Rywalem tarnobrzeskiego zespołu będzie drużyna AZS Koszalin, która w ostatniej kolejce ligowej odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując Anwil Włocławek 70:66. Mecz rozegrany zostanie w Tarnobrzegu, początek godz.20 (transmisja live w Polsat Sport News).

Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 97:79 (34:26, 29:17, 14:19, 20:17)

Polpharma: Varanauskas 23 (2×3), Hicks 20 (4×3), Sarzało 16 (1×3), Trybański 14, Jeftić 9 (1×3), Kukiełka 8 (1×3), Paul 4, Radwański 2, Struski 1
Stabill Jezioro: Doaks 19, Nowakowski 12 (2×3), Krajniewski 11 (1×3), Allen 11 (1×3), Fitzgerald 10, Patoka 6, Rajewicz 5, Łukasiak 5

źródło: Tauron Basket Liga