Baranów Sandomierski: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości (fotoreportaż)

11 listopada w Woli Baranowskiej odbyły się uroczyste gminne obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele.

Mszę uświetniła oprawa muzyczna, przygotowana przez połączone chóry: „Pasjonata” z Padwi Narodowej oraz chór szkolny działający przy Zespole Szkół w Woli Baranowskiej. Po mszy przemaszerowano pod krzyż, gdzie złożono kwiaty, następnie orszak udał się do Domu Ludowego na program artystyczny przygotowany przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej oraz Jacka Krępę z padewskiego chóru pod kierunkiem Agaty Chwałek.

Oficjalna delegacja złożyła również kwiaty w szkole – pod popiersiem jej patrona Władysława Sikorskiego. – Akademia miała formę przekazu muzycznego. Poprzez śpiew przedstawiono historię Polski od odzyskania niepodległości do dziś – mówi Agata Chwałek, która przygotowała przedstawienie.

Świąteczne muzykowanie skłoniło zgromadzoną publiczność do włączenia się w śpiew, co ułatwiły wyświetlane na planszy teksty utworów. Publiczność która niezwykle dopisała, żywo reagowała na zachęty do wspólnego śpiewu. Akademię zakończył pokaz prezentacji multimedialnej, poświęconej lokalnej „małej ojczyźnie”.

tekst: Materiały prasowe gminy Baranów Sandomierski
foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content