Szczypiorniści Wisły Sandomierz wygrywają derby z Politechniką Świętokrzyską (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz pokonali AZS Politechnikę Świętokrzyską 29:23 (16:10) w meczu 6 kolejki II ligi. To trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Adama Węgrzynowskiego w tym sezonie.

Początek zawodów był wyrównany a wynik meczu oscylował w granicach remisu. Wraz z upływem minut Wiślacy dzięki agresywnej grze w obronie i skutecznych kontratakach zaczęli budować przewagę, która wyraźnie zaznaczyła się w końcówce pierwszej połowy, ostatecznie wygranej przez gospodarzy 16:10. W drugiej odsłonie spotkania sandomierzanie nadal kontrolowali przebieg gry powiększając przewagę do ośmiu bramek (24:16). Przed ostatnim kwadransem gry gościom udało się nieco odrobić stratę do gospodarzy (24:19), lecz dobrze dysponowani w tym dniu Wiślacy nie wypuścili szansy i wygrali mecz różnicą sześciu bramek.

– Cieszy kolejne zwycięstwo z niełatwym przeciwnikiem jaki była drużyna AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce. Teraz będziemy przygotowywać się do meczu wyjazdowego meczu z Wandą Kraków i mam nadzieję że zagramy w końcu dobre spotkanie – komentuje mecz Adam Węgrzynowski, trener Wisły. – Zupełnie inaczej gramy u siebie niż na wyjazdach, ale jeżeli tak zagramy jak w dzisiejszym spotkaniu to na pewno stać nas na powalczenie z Wandą w Krakowie i odniesienie zwycięstwa – dodaje.

Po sześciu kolejkach Wisła z dorobkiem 6 punktów zajmuje 6 lokatę w tabeli, na czele której plasuje się drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, mająca na swym koncie 12 punktów. W meczu 7. kolejki sandomierzanie zmierzą się w Krakowie z tamtejszą Wandą, spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23 listopada.

SPR Wisła Sandomierz – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 29:23 (16:10)
Wisła: Skowron, Tenderenda, Rusin 7, Kutek 6, Krępa 5, Drzymalski 4, Pawelczyk 4, Białkowski 2, Anwajler 1, Kuraś, Werstler, Guz, Sadecki M, Sadecki J

źródło: SPR Wisła Sandomierz