Już dziś VII edycja Święta Muzyki Reggae czyli REGGAE ANDRZEJKI 2013 w Tarnobrzegu

Już wkrótce bo 22 listopada (piątek), w klubie Tapima odbędzie się 7 edycja Święta Muzyki Reggae czyli REGGAE ANDRZEJKI 2013. W tym roku gwiazdą będzie kultowa formacja, pionierzy polskiego reggae czyli zespół DAAB. Oprócz gwiazd, na scenie zaprezentują się również weterani reggae czyli zespół RAYA BELL z Sanoka, a także ROOTS ROCKETS – „młode wilki” z Andrychowa oraz rodzima formacja RAPADUB SOUNDSYSTEM.

Bilety w cenie 25 zł – przedsprzedaż i 30zł – w dniu koncertu.
Przedsprzedaż:

Tarnobrzeg:
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2
Sklep z Alkoholami „100% Alkohol” ul.Sienkiewicza 12
Grill Bar „Bocianówka”, ul.Szkolna 5

Nowa Dęba:
Optyk Damian Wojciechowski, ul. Jasna 6

Złotówka z każdego biletu oraz dochód ze zbiórki pieniędzy i licytacji okazjonalnej koszulki, płyt oraz plakatu z autografami przeznaczony jest na Stowarzyszenie Ogród Św. Franciszka zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.

DAAB (Warszawa)
Założony w 1983 roku – swoją popularność , niezależnie od wieku i gustów słuchaczy, zawdzięcza być może duchowi „Muzyki serc” – unoszącemu się nad ich dźwiękami. Piosenki to klasyki polskiego reggae -„Fala ludzkich serc”, „Serce jak ogień”, „Nie wolno”, „Moje paranoje”, instrumentalny (zagwizdany) – „Fryzjer na plaży” czy wreszcie „W moim ogrodzie” – najpopularniejszy przebój polskiego reggae.

Już w latach 80-tych DAAB intensywnie koncertował odwiedzając kluby oraz wszystkie duże festiwale rock i reggae Polsce, a także wystąpił w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, Rosji i kilkunastokrotnie w Niemczech.

Grali z takimi gwiazdami reggae jak Linton Kwesi Johnson, TwinkleBrothers . Mający w dorobku ponad 2 tysiące koncertów DAAB – jest już traktowany jak formacja kultowa. Zespół ciągle prowadzi ożywioną działalność koncertową, przygotowując nową płytę. W 2008r otworzył największy polski open-air festiwal Przystanek Woodstock.

Grając dla kilkuset tysięcy ludzi obchodził tam 25 lecie swojej działalności. Daab przygotowuje nową płytę występując w swoim oryginalnym składzie – założyciele: Andrzej Zeńczewski – wokal, gitara, Artur Miłoszewski – bas i Dariusz Gierszewski-perkusja. Skład uzupełniają: Piotr Korzeniowski – tr, Grzegorz Rytka – sax , Jacek Wojcieszuk – gitara , Marek Makles – klawisze.
Na koncerty Daabu przychodzi publiczność od 15 -50 lat łącząc się w pozytywnym transie. DAAB po latach przygotowuje nową, studyjną płytę przypominając, że hasło „Daab – muzyka serc” jest przesłaniem.

Skład DAAB:
Andrzej Zeńczewski – wokal, gitara
Darek „Misiek” Gierszewski – bębny
Artur „Milowy” Miłoszewski – bas
Grzegorz Rytka – sax
Piotr „Korzeń” Korzeniowski – trąbka
Jacek Wojcieszuk- gitara
Marek Makles -instr. klawiszowe

video: sisior9

RAYA BELL (Sanok)

Raya Bell powstał w 1986 roku w Sanoku. Od początku swojej działalności był jednym z propagatorów muzyki reggae w Polsce. Przełomowym momentem był festiwal w Jarocinie, na który Raya Bell został zaproszony w 1991 roku gdzie otrzymał wyróżnienie za pozytywne wibracje. Po występie w Jarocinie kariera grupy RAYA BELL nabrała przyśpieszenia. Tego samego roku zagrali na Festiwalu „Reggae nad Wartą” w Gorzowie Wielkopolskim oraz w eliminacjach francuskiego festiwalu „Les Printemps de Bourges”, na który do Koszalina zaproszono jedynie 5 zespołów z Polski. W 1992 roku Raya Bell ponownie zagrał na festiwalu w Jarocinie jako jeden z laureatów poprzedniej edycji. Kolejny raz na najsłynniejszy polskim festiwalu muzyki młodzieżowej wystąpili dwa lata później w 1994 roku.
W 1996 roku zespół zawiesił swoją działalność by po kilku okazjonalnych występach reaktywować się w 2012 roku.

Obecnie zespół tworzą:
Artur Rogos – wokal, gitara rytmiczna
Wojciech Dżułyk – gitara solowa
Bartek Mandzelowski – keyboard
Artur Drobot – perkusja
Kuba Osika – gitara basowa
Konrad Oklejewicz – wokal, flety
Ernest Drelich – instrumenty perkusyjne
Dawid Kamiński – puzon
Kuba Pilip – saksofon
Maciej Maliwiecki – trąbka

video: Raya Bell

ROOTS ROCKETS (Andrychów)

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka . Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w „Pozytywnym Studio”. Prace z płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka (Sharpi Band) rozpoczęły się już zimą następnego roku, a ostatnie dźwięki zostały nagrane jesienią 2012 r. W między czasie zespół koncertował między innymi w klubach we Wrocławiu, Krakowie, Bielsku-Białej, i wielu innych miastach Polski, występował także jako support dla zespołów takich jak Izrael, Bakshish. Czerwiec 2012 roku przyniósł kapeli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy, gdzie w jury zasiadali m.in Dariusz Malejonek i Olga Szomańska (Piotr Rubik). Lider zespołu, Beniamin, został zaproszony do nagrania piosenki „Każda chwila”, która powstała we współpracy z DJ Feel-X’em (Kaliber 44) i została utworem promującym Audiobook książki „Reggae Rastafari” Sławomira Gołaszewskiego. Debiutancki Album „RRewolucja” został wydany 11 maja 2013 roku. Utwór „A gdy zgasną Światła Dnia” został zamieszczony na składance „Rastastacja vol.4” Zespół jest laureatem I miejsca Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka organizowanego podczas Festiwalu Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz zdobył III miejsce w finale Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.

Skład zespołu:
Beniamin Sobaniec – gitara, śpiew
Dawid „Maniek” Mańkowski – gitara solowa
Zbigniew Mokwa – saksofon
Rafał „Walec” Walczak – trąbka
Damian „Pilot” Łysoń – puzon
Paweł „Bąbel” Mańkowski – Klawisze
Mateusz „Wiewiór” Przystał – gitara basowa
Tomasz „Młody” Mańkowski – perkusja

video: bombaclass

RAPADUB SOUNDSYSTEM (Tarnobrzeg)

Rapadub Soundsystem tworzą dwaj muzycy zespołu Rapadub – były lider legendarnej formacji DUSZA Tomasz “Yasny Man” Sałata i Damian “Uncle D” Wojciechowski oraz Michał “Sol Jah” Maćkowski (ex TBG). W swoich setach prezentują wszelkie odmiany muzyki Reggae – poczynając od rocksteady, przez ska, dancehall , raggamuffin , dub , ragga , jungle , roots, na hip hopie, latino i reggaetonie kończąc. Wyspecjalizowali sie w tzw. formule “live act” polegającej na występie na żywo do popularnych podkładów jamajskich tzw. “riddimów”. W tym roku supportowali lubelską formację AYARISE, oraz wystąpili na plenerowej imprezie “Tydzień Ruchu” w Stalowej Woli . Ostatnio szeregi Rapadub Sounsystem zasilił DJ Francuz – członek hip hopowej ekipy Wielki Format – który okrasza występy soundu profesjonalnym scratchem i efektami, dlatego więc możemy się spodziewać hip-hopowo reggae-owej petardy uderzającej podczas koncertów tarnobrzeskiej ekipy.

video: Agnieszka Nycz (fragmenty październikowego koncertu z okazji promocji Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki)

Zapraszamy na tarnobrzeskie Święto Muzyki Reggae i zachęcamy do odwiedzania naszej strony na znanym portalu społecznościowym: http://www.facebook.com/ReggaeAndrzejki

Organizator:
Stowarzyszenie Muzyczno Kulturalne BOHEMA.

Honorowy Patronat:
Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert Mastalerz
Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra

Wspierają nas: Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Pilkington Automotive Poland, NSG Group, Euro-Szkoła Bis, Pizzeria Tertio, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
ZCH Siarkopol, Beton-Bud, Zakład Obrotu Towarowego, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Grill Bar Bocianówka
Sklep z Alkoholami „100% Alkohol”, Pub Końca Nie Widać, Czak Music, Top Myjnia Maciej Adamowicz, Optyk Damian Wojciechowski, Anne Gdesign

Media: NadWisłą24.pl, Tinfo, Echo Dnia, Miejska Telewizja Tarnobrzeg, Telewizja lokalna TVL, Radio Leliwa

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek66622
8 lat temu

taras Andrzejki szybciej coś takiego ; Pozdrawiam

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content