Tarnobrzeski oddział LOP prosi o pomoc przy liczeniu bocianich gniazd

Tarnobrzeski oddział Ligi Ochrony Przyrody prosi o pomoc przy liczeniu gniazd bociana białego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich członków i sympatyków LOP oraz miłośników przyrody o pomoc przy liczeniu gniazd bociana białego na terenie działania Tarnobrzeskiej Ligi Ochrony Przyrody. Szczególnie interesują nas informacje o lokalizacji gniazd z terenu gmin Gorzyce, Grębów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg.

Chcemy stworzyć bazę danych, która będzie zawierała informacje o szczegółowej lokalizacji gniazd na słupach, drzewach lub dachach. Taka baza pozwoli nam na monitoring tych gniazd, liczenie młodych ptaków, podejmowanie działań w celu ich ochrony.

Wszyscy, którzy chcą nam pomóc prosimy o przesyłanie danych: Nazwa Gminy, Miejscowości, ulicy, nr posesji, współrzędne GPS lub inny opis ułatwiający lokalizację. Prosimy opisać, na czym gniazdo jest umieszczone (słup, drzewo, dach, komin itp.)

Jeśli to możliwe to cenną informacją będzie czy w tym roku gniazdo było zajęte przez dorosłe ptaki. Prosimy również podać dane osoby zgłaszającej i nr telefonu do kontaktu w celu pomocy przy lokalizacji, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Informację prosimy przesyłać na adres e-mail zoloptbg@wp.pl w temacie prosimy wpisać „Bocian”

info: www.lop.tarnobrzeg.pl
foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content