05.12 (czwartek) „Choinka Jedynki” w Tarnobrzegu

Już 5 grudnia do Tarnobrzega po raz pierwszy zawita „Choinka Jedynki”. Jest to coroczna akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia. Pieniądze uzyskane z aukcji przekazane zostaną na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszenia Debra Polska „Kruchy Dotyk”.

W czasie trwania akcji, w siedmiu miastach odbędą się licytacje prac plastycznych wykonanych przez znane osoby.
W ramach akcji w czwartek, 5 grudnia, na tarnobrzeskim rynku stanie kilkunastometrowa choinka. Tuż przy niej ustawione zostanie studio plenerowe Programu Pierwszego PR. Audycja potrwa od godz. 9 do 13 w ramach pasma „Cztery Pory Roku”, a poprowadzą ją dobrze znani w Tarnobrzegu Roman Czejarek i Karolina Rożej. Oczywiście nie zabraknie wywiadów z zaproszonymi gośćmi, a także konkursów z nagrodami dla mieszkańców.

Aukcja prac znanych osób odbywa się na antenie Programu 1 w godzinach 9.00 – 11.59. Słuchacze z całej Polski deklarują swoje kwoty wyceny za pomocą SMS lub telefonu. Do aukcji mogą włączyć się także osoby, które osobiście przyjdą do studia plenerowego Jedynki w danym mieście, w godz. 11.00–11.59.

Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w aukcji, wysyłają swoją propozycję kwoty:

– SMS-em pod numer 71151 (koszt 1,23 zł z VAT) podając: kod pracy plastycznej, proponowaną wycenę wartości pracy (np. A 01 500 zl). Cena wywoławcza każdej pracy wynosi 500 zł. W przypadku wysłania zgłoszenia SMS-em dane będą weryfikowane telefonicznie przez pracowników Polskiego Radia.

– telefonicznie pod numer 22 645 22 55 (koszt połączenia uzależniony od taryfy operatora), podając: kod pracy plastycznej, proponowaną wycenę wartości pracy, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon. Cena wywoławcza każdej pracy wynosi 500 zł.

Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia połączona jest z konkursem plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który również rozpoczyna się 20 października. Starannie zabezpieczone rysunki można wysyłać do 25 listopada 2013 r. pod adres: Polskie Radio, Pierwszy Program, 00-977 Warszawa, Aleja Niepodległości 77/85, z dopiskiem „Choinki Jedynki”.

Do malowania obrazków pod hasłem „Magia świąt” przyłączą się również znane osobistości świata kultury, sportu i życia publicznego. Swój udział potwierdzili już m.in. małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Irena Szewińska, Joanna Szczepkowska, Przemysław Saleta, Jacek Wszoła, Dorota Zawadzka, Maria Czubaszek, Jerzy Owsiak, Stan Borys, Ewa Konstancja Bułhak, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dehnel, Paweł Królikowski, Szczepan Twardoch i Krzysztof Materna.
Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Więcej na stronie internetowej www.choinkijedynki.jedynka.polskieradio.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content