Tarnobrzeg: Nocny pościg za pijaną 19-latką

Piątkowej nocy policjanci zatrzymali po pościgu 19-letnią kobietę, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie jechała fordem mondeo.

Policjanci z wydziału prewencji pełniąc służbę na terenie miasta Tarnobrzega, przed godz. 3 zauważyli na ulicy Warszawskiej jadący z dużą prędkością samochód marki Ford Mondeo. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Zatrzymał się, jednak po chwili gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Kierowca pojazdu nie reagował na podawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze po krótkiej chwili zatrzymali forda. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierującą pojazdem jest 19-letnia tarnobrzeżanka. Policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Urządzenie wykazało 2,25 promila alkoholu w jej organizmie.

19-latka za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej kobieta otrzymała mandat.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie także 18-letni kierowca peugeota. Po północy został zatrzymany przez policjantów na ul. Mickiewicza. Przyznał, że jechał po kebab. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x