Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny czeka na przedsiębiorców (fotoreportaż oraz video HD)

Otwarcie tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego odbyło się w miniony piątek. Obiekt nie jest jednak jeszcze w pełni gotowy. – Mam nadzieję, że pełna gotowość do zasiedlenia tutaj bez jakichkolwiek usterek będzie możliwa od przyszłego roku – mówił Hubert Czub, prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, pełniącej funkcję operatora parku.

Koszt inwestycji to 34 miliony złotych. TPP-T zajmuje ok. 29 ha terenów inwestycyjnych, objętych działalnością Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Na tym etapie przyszli przedsiębiorcy będą mogli wynająć powierzchnię w dwóch budynkach, w jednokondygnacyjnej hali przemysłowej oraz w dwukondygnacyjnym inkubatorze technologicznym, składającym się z części produkcyjno-usługowo-laboratoryjnej oraz administracyjno-biurowej.

Głównym celem TPP-T jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu podkarpackiego oraz pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości poprzez zapewnienie warunków do prowadzenia nowoczesnej działalności gospodarczej, zwiększenie innowacyjności lokalnej gospodarki oraz świadczenie usług infrastrukturalnych i doradczych.

Zgodnie z założeniami, w przyszłym roku w parku ma znaleźć pracę 47 osób zaś do 2016 r w – 122 osoby. – 122 miejsca pracy to jest to co w projekcie założono, to minimum które my musimy obronić realizując ten projekt z funduszy europejskich – mówi prezes Czub.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kostek
6 lat temu

Pytanko? co tam robił na tym spotkaniu straszny szef straży strasznej

figa
6 lat temu
Reply to  kostek

tłum

P
6 lat temu

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego w naszym mieście za publiczne pieniądze lokalizuje się hale przemysłowe tam gdzie są osiedla mieszkaniowe przy drodze, która często jest mocno zakorkowana. Dodatkowy ruch dużych aut nie poprawi przepustowości drogi Tbg-Sand. W Machowie przy drodze krajowej nie ma już miejsca???

wacek
6 lat temu
Reply to  P

na dodatek to miejsce znajduje sie na terenie zalewowym, pamietam jak dziś gdy podczas ostatniej powodzi ten teren był pod wodą, ale to szczegół nic nie znaczący-niech Mastalerz dziarsko tnie wstęgi.

Co z Tesco? Dzieje sie coś w tym temacie, czy Norbert nadal ma opinie niepoczytalnego wśrod inwestorów ? Nie zdziwie się gdy powstanie w Nowej Dębie a na polmozbycie dalej bedzie rosła sobie nawłoć.

Fix
6 lat temu

Po powodzi pamiętam jak wszyscy napieprzali na tych co stawiali domy w sąsiedztwie wałów, niektórzy napieprzali na tych co im na to pozwolili a tu w naszym pięknym mieście ładuje się publiczne 34 miliony dokładnie w takim miejscu, poczekali aż tylko powodziowa woda wsiąknie aby móc zacząć kopać fundamenty. Tym powinna się zająć prokuratura i CBA.

Włodia
6 lat temu

Nie narzekajcie, jeszcze nie ma tam żadnego inwestora a w Tarnobrzegu już mniej bezrobotnych, obsługa tego parku to między innymi trzech dyrektorów… wystarczy być znajomym królika 😀

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x