Zabrakło trzech punktów – Jeziorowcy odpadli z rozgrywek pucharowych (fotoreportaż oraz video HD)

Drużynie Stabill Jezioro Tarnobrzeg nie udało się awansować do drugiej rundy Intermarche Basket Cup. Mimo, iż w niedzielnym pojedynku podopieczni trenera Dariusza Szczubiała wygrali z Polpharmą Starograd Gdański 91:75, to starogardzianie wywalczyli awans wygrywając w pierwszym spotkaniu większą różnicą punktową (97:79).

Trzy punkty – właśnie tyle zabrakło tarnobrzeżanom do przedłużenia swojej przygody z Intermarché Basket Cup. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy. Dzięki trafieniom Chaissona Allena i Andrew Fitzgeralda ekipa Stabill Jeziora wygrywała 9:2. Przewaga tego zespołu wzrosła nawet do 13 punktów dzięki pierwszej skutecznej akcji Tony’ego Weedena w tym sezonie. W drugiej kwarcie Polpharma mocno pracowała nad odrabianiem strat i to się udało. Aktywni byli Michael Hicks i Ovidijus Varanauskas, ale to rzuty wolne Linasa Lekaviciusa dawały gościom prowadzenie 34:33. Pierwszą połowę wygrali jednak ostatecznie gracze trenera Dariusza Szczubiała – 44:41.

W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie, a ich przewaga nie była zagrożona. Po akcji 2+1 Weedena drużyna Stabill Jeziora wygrywała nawet 67:55. Po trójce Michaela Hicksa w ostatniej kwarcie Polpharma przegrywała już tylko pięcioma punktami. W tym momencie serię 10:0 zaliczyli jednak tarnobrzeżanie. To pozwalało im realnie myśleć o odrobieniu straty z pierwszego meczu. Ostatecznie zabrakło do tego zaledwie trzech punktów.

Najlepszym strzelcem Stabill Jeziora był Tony Weeden, który zdobył 19 punktów. Szymon Łukasiak dołożł do tego 15 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Michael Hicks, który rzucił 22 punktów.

W sobotę 14 grudnia podopieczni trenera Dariusza Szczubiała rozegrają w Kołobrzegu mecz ligowy z miejscową Kotwicą.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 91:75 (24:13, 20:28, 23:16, 24:18)

Jezioro: Weeden 19 (2×3), Łukasiak 15, Fitzgerald 13, Doaks 13, Allen 10 (2×3), Nowakowski 8, Rajewicz 6, Patoka 4, Pyszniak 3 (1×3), Pandura 0
Polpharma: Hicks 22 (6×3), Varanauskas 12 (2×3), Paul 11, Jeftić 9, Radwański 9 (2×3), Sarzało 4, Lekavićius 4, Struski 2, Tuljković 2