Krakowska firma Zeitmann chce dać pracę mieszkańcom Tarnobrzega i okolic

„Masz fach w reku? Podszkol język i wyjedź do pacy w Niemczech!”- tak w skrócie można określić przedsięwzięcie, którego realizacji podjęła się firma Zeitmann z Krakowa. Poszukuje chętnych do pracy elektryków i hydraulików z terenu Tarnobrzega i okolic.

Już po raz drugi firma Zeitmann prowadzi dość ciekawą rekrutację kandydatów do pracy w Niemczech. Ich oferta skierowana jest do osób wykonujących zawód elektryka lub hydraulika, którzy chcą podjąć pracę zagranicą. Firma wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują pracy w zawodzie, a brak znajomości języka utrudnia im podjęcie zatrudnienia zagranicą. Zeitmann dzięki zawarciu korzystnej współpracy z dużym niemieckim przedsiębiorstwem, organizuje bezpłatne kursy języka niemieckiego, których ukończenie daje gwarancje pewnej pracy w Niemczech.

Jak stwierdza Mariusz Michura Managing Director w firmie Zeitmann: „Projekt jest przedsięwzięciem innowacyjnym z tego względu, że oferowany przez naskurs daje możliwość rozwoju kompetencji pracowników, jeszcze przed podjęciem zatrudnienia”.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

Zanim przyszli pracownicy podejmą decyzję o nauce języka niemieckiego, mogą spotkać się z przedstawicielem niemieckiego pracodawcy. Podczas zorganizowanego spotkania prezentuje on informacje o firmie, pracy, warunkach mieszkaniowych oraz systemie wynagrodzenia. Udziela również odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące wyjazdu. Drugi etap spotkania to indywidualna rozmowa z każdym zainteresowanym nauką i pracą w Niemczech.

Po wstępnych rozmowach z kandydatami zainteresowani mogą wziąć udział w kursie. Odbywa się on dwa lub trzy razy w tygodniu po 3 godziny lekcyjne (wszystko w zależności od możliwości kursantów). Kurs trwa od około 3 do 4 miesięcy. W czasie lekcji przyszli pracownicy uczą się słówek oraz zwrotów pozwalających na prostą komunikację w języku niemieckim wymaganą na miejscu pracy. Bardzo duży nacisk kładzie się na naukę słownictwa branżowego (nazwy narzędzi, materiałów stosowanych na budowie czy zwrotów dotyczących zadań zlecanych przez brygadzistów) a także zagadnień potrzebnych w codziennym życiu (zakupy, wizyta u lekarza, rezerwacja noclegu). Kurs zakończony jest egzaminem, który odbywa się pod okiem przedstawiciela z Niemiec.

PEWNA I STABILNA PRACA PO UKOŃCZENIU KURSU

Pozytywne zdanie egzaminu językowego gwarantuje pracę w Niemczech. Pracownicy podpisują umowę o pracę z niemiecką firmą. Jest to umowa legalna w pełni oskładkowana i zawierana na czas określony– mówi Michał Żeńczuk Recruting Manager.

Dodatkowym atutem zatrudnienia jest zapewnienie przez pracodawcę niezbędnego na miejscu pracy wyposażenia dla pracowników: skrzynki narzędziowej i ubrań roboczych (spodni, kurtek.butów, czy kasków – w wersji letniej i zimowej). Przyszli pracownicy nie muszą się więc martwić o swoje wyposażenie, wszystko gwarantuje im pracodawca.

Na miejscu, pracownicy zajmują się montażem lub renowacją instalacji na dużych obiektach np. supermarketach, blokach mieszkalnych, biurowcach, jak i małych – typu domy jednorodzinne. Praca odbywa się od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie, z możliwością wypracowania nadgodzin w zależności od miejsca pracy. Zakwaterowanie zapewnia im pracodawca, zazwyczaj są to mieszkania firmowe lub hotele pracownicze.

Nasz projekt jest przedsięwzięciem sprawdzonym.W 2013 roku ponad 40 elektryków ukończyło kurs i tym samym wyjechało do pracy zagranicę. Poznali nie tylko język niemiecki, ale też mieli możliwość zatrudnienia w dużej, stabilnej niemieckiej firmie, gwarantującej atrakcyjne wynagrodzenie oraz zakwaterowanie – stwierdza Beata Grząsko rekruterka w firmie Zeitmann.

W tym roku pracodawca niemiecki rozszerza swoją ofertę – zgłasza zapotrzebowanie nie tylko na elektryków, ale również hydraulików. Ofertę kieruje do kandydatów z wybranych miast, w tym właśnie mieszkańców Tarnobrzega i okolic. Ważne, jest też to, że pracodawca nie tylko daje pracę, ale również przygotowuje do niej poprzez organizacje darmowych kursów. Oferta może okazać się niezwykle korzystna dla wszystkich tych, którzy szukają pracy w zawodzie, a nie mogą jej znaleźć w miejscu swojego zamieszkania. Kursy ruszają już w styczniu 2014!

Więcej informacji na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu: 12 661-64-00
Zainteresowani mogą również zgłaszać swoją kandydaturę bezpośrednio na adres e-mailowy: kurs@zeitmann.pl
Adres strony firmowej: www.zeitmann.pl

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content