Skrzydlaci wyczynowcy i gołębie piękności na wystawie w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych odbyła się w Tarnobrzegu w miniony weekend. Gołębie piękności i skrzydlatych sportowców prezentowali hodowcy z ośmiu oddziałów zrzeszonych w okręgu tarnobrzeskim.

W wystawie udział wzięło 100 wystawców, którzy zaprezentowali prawie 300 najlepszych gołębi ze swoich hodowli. Podczas wydarzenia nagradzano gołębie w kategorii standard, w której sędzia ocenia wygląd gołębia. W drugiej kategorii oceniano skrzydlatych sportowców, nagradzanych za szybkość lotu.

Głównym celem wystawy było wyłonienie najlepszych gołębi, które będą reprezentować okręg tarnobrzeski na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Sosnowcu, która odbędzie się w pierwszy weekend stycznia 2014 roku.

Hodowla gołębi pocztowych jest bardzo popularna w województwie podkarpackim. Tylko w okręgu tarnobrzeskim skupionych jest 850 hodowców skrzydlatych wyczynowców. Od pospolitego gołębia, gołąb pocztowy różni się przede wszystkim zdolnościami lotowymi z możliwością powrotu do gołębnika z dużych odległości. Gołębie pocztowe na skutek selekcji hodowlanej, prowadzonej przez wiele pokoleń, zdobyły również niesamowity zmysł orientacji, często zwane są „końmi wyścigowymi” przestworzy.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x