Betlejemskie światełko pokoju dotarło do Sandomierza

„Wyjdź z cienia. Pokaż dobro” – pod takim hasłem przebiegła tegoroczna akcja przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Sandomierzu. Uroczystość odbyła się wczoraj, na Rynku Starego Miasta.

Betlejemskie światełko dotarło do Sandomierza już po raz 23. Skauci australijscy zabrali je z betlejemskiej Groty Narodzenia, by nastęnie przewieźć do Wiednia. Do Polski trafiło za sprawą słowackich skautów, którzy 14 grudnia przynieśli ogień pokoju do Sanktuarium Maryjnego na Krupówkach w Zakopanem. Dzięki 15-osobowej delegacji z sandomierskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, światełko dotarło do nadwiślańskiego grodu, z którego Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierz, Marceli Czerwiński Przewodniczący Rady Miasta i ks. Jerzy Dąbek Wikariusz Generalny Diecezji Sandomierskiej, rozpalili symboliczne ognisko. Harcmistrz Janusz Chabel wyznaczył strażnika ognia, którym został druh Krzysztof.

W trakcie uroczystości odbyła się również przysięga nowo przyjętych druhen, które otrzymały krzyże harcerskie. Betlejemskie Światełko pokoju mogli zabrać wszyscy zebrani, aby później zanieść je do swoich domów.

foto&źródło: UM Sandomierz

ŚDS Gorzyce
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content