Jamal gwiazdą 22.finału WOŚP, w Gorzycach

Przed nami kolejny już Finał WOŚP. Dzięki współpracy wielu osób w tym jednym dniu w roku jednoczymy się wspólnie tworząc największą orkiestrę świata. W tym roku gramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Mamy za sobą w Gorzycach już 4 doskonałe akcje.

A oto wyniki naszych zbiórek:
XVIII finał– 16.794,87 zł
XIX finał – 29.633,31 zł
XX finał – 26.947,02 zł
XXI finał – 22.976,22 zł – Co daje łączną kwotę: 96,351,42!!!

Jesteśmy dumni, że mamy tak duży wkład w wyposażenie Polskich szpitali, a co za tym idzie w ratowanie milionów maleńkich istnień. Gorzyce po raz kolejny organizują coś razem. Ten jeden dzień w roku – ratujemy ludzkie życie. Jak co roku impreza odbywa się na placu przy Zespole Szkół w Gorzycach, gdzie mieści się nasz sztab. W tym roku plan przedstawia się w sposób następujący:

12.00 START
12.20 – 14.00 KONCERTY WOŚP
14.00 – 14.30 Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej
14.45 – 15.45 HOLA – HOLA
16.00 – 17.00 ORION
17.00 – DEGUSTACJA POTRAWY „JAŚ WOJAK”
LICYTACJA, TEATR OGNIA FURION
KONCERT: MACHAŁA WERONIKA
18.30 – 19.30 JAMAL
20. 00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele ciekawych atrakcji, w tym także atrakcję kulinarna, która stała się już pewna tradycją, ponieważ każdego roku przygotowujemy i rozdajemy ponad 480 kg pysznego bigosu, kapuśniaka czy ratatui. W tym roku gotujemy potrawę o nazwie „Jaś Wojak”, jej głównym składnikiem jest sławna już na cała Polskę fasola tyczna z Wrzaw, w przygotowaniu ogromnej ilości porcji pomogą nam żołnierze z Jednostki Wojskowej w Sandomierzu. Każdy, kto wrzuci do puszki wolontariusza pieniążek o wybranej przez siebie wartości będzie mógł najeść się do syta.

Dodatkowo czekają nas pokazy walk rycerskich w wykonaniu Rycerzy Chorągwi Ziemi Sandomierskiej, które z pewnością zachwyca naszych najmłodszych gości, a tych nieco starszych zainspirują być może do ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Przygotowaliśmy również coś dla ucha. Przy dźwiękach takich utworów jak „Peron”, „Policeman”, czy ” Pójdę tylko tam” rozgrzewał nas będzie Jamal.

Koncert gwiazdy poprzedzą występy zespołu Orion oraz Hola Hola. Jeśli zaś będzie doskwierał widzom chłód czeka na nich ognisty występ tancerzy ognia Furion.

Atmosferę będą też podgrzewały licytacje prowadzone przez prezenterów radio Leliwa.

Wśród perełek przygotowanych do licytacji znajdziecie Państwo: wyjątkowe serduszko wykonane ze złota jest ono niezwykle pod wieloma względami: – składa się z biżuterii przekazanej przez dobre duszyczki do szefa sztabu – a wiec zawiera w sobie duża ilość pierwiastków ludzkiego dobra. Wykonał je dla nas specjalnie człowiek o wyjątkowych zdolnościach: Pan Robert Mucharski z Sandomierza, który jest właścicielem pracowni złotniczej KORAL. Unikatowe serduszko jest tym bardziej wyjątkowe, że na jego odwrocie szczęśliwy nabywca znajdzie grawer upamiętniający Finał.

Serduszko występuje również w wersji srebrnej z tym, że jest to ciąg dalszy serii serduszek srebrnych, które można było licytować podczas poprzednich finałów. Tym razem istnieje możliwość wylicytowania srebrnego serduszka z nr 4. Obiecujemy jedno licytacje będą bardzo gorące!

W dniu Finału 55 wspaniałych młodych ludzi, wyjdzie na ulicę Gorzyc i pobliskich miejscowości po to aby ratować miliony maleńkich istnień. Wrzucając pieniążki do puszek wolontariuszy pamiętajmy, że wspólnie tworzymy coś wyjątkowego. Zapraszamy do nas wszystkich tych, którym nie jest obojętny los maleńkich istnień, zapraszamy tych, którzy widzą potrzebę wspierania polskich szpitali, zapraszamy tych, którzy chcą w tym jednym dniu w roku tworzyć największą orkiestrę świata. Przyjdźcie do nas Gorzyce grają już po raz 5!

info: WOŚP Gorzyce

video: JamalVEVO

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x