Tarnobrzeg: Coroczne spotkanie opłatkowe

Poseł Mirosław Pluta, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miejscowości, dyrektorzy tarnobrzeskich placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych miasta, przedstawiciele organizacji pozarządowych, różnego rodzaju instytucji, straży pożarnej, policji, lokalni przedsiębiorcy, radni i duchowni z tarnobrzeskich parafii, wzięli udział w tradycyjnym, corocznym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez tarnobrzeski magistrat.

Gościem uroczystości był również Biskup Sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz. – Boże Narodzenie mówi nam o tym, że Bóg jest po naszej stronie. Przychodząc, pozostaje wśród nas, dzieląc się tym co posiada, jednocześnie zachęcając nas do tego samego. Opłatek jest tego znakiem. Dlatego jeśli będziemy potrafili być dla siebie, wtedy będzie obfitość darów. Tego wszystkiego Wam życzę i błogosławię – mówił do zgromadzonych Biskup Nitkiewicz.

Uroczystość tradycyjnie zorganizowano w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W sali widowiskowej zaproszeni goście mogli zobaczyć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

NAJŁADNIEJSZY WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY

Wręczono także nagrody w corocznym konkursie na „Najładniejszy wystrój świąteczny” organizowanym przez Prezydenta Tarnobrzega. Komisja spośród zgłoszonych wcześniej obiektów użyteczności publicznej, witryn sklepowych i posesji prywatnych wybrała najładniejsze dekoracje świąteczne przyznając nagrody w każdej kategorii.

Wśród budynków użyteczności publicznej zwyciężyło Przedszkole nr 3. Drugie i trzecie miejsce zajęła odpowiednio Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa i Szkoła Podstawowa nr 3. Komisja konkursowa postanowiła także przyznać trzy wyróżnienia w tej kategorii, które powędrowały do Przedszkoli nr 2, 7 i 9.

W kategorii najładniej przystrojonych witryn sklepowych pierwsze miejsce przyznano Kwiaciarni Agatka, drugie – Kwiaciarni Gosia, a trzecie Zakładowi Optycznemu Janusz Kosiński.
Komisja konkursowa pierwsze miejsce wśród posesji prywatnych postanowiła przyznać Tadeuszowi Sechowi, drugie równorzędnie Wojciechowi Zioło i Robertowi Niedbałowskiemu, a trzecie Krystynie Urbaniak.

foto: Dariusz Bajor
źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kostek
7 lat temu

No sami popatrzcie wszyscy z mianowania prezydenta jak mogli nie przyjść!ale farsa a jakie ugięte stoły nie tak jak na wigili na rynku!

rumburak
7 lat temu

A co się dziwić idą wybory trzeba zabiegać o elektorat a reszta to chłam jakieś małe jednostki, wszak tylko ludzie na świeczniku pomogą i nakażą swoim podwładnym głosować na określoną osobę więc trzeba o to zadbać

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content