Tarnobrzeski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (fotoreportaż oraz video HD)

22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Według ostatnich obliczeń w Tarnobrzegu na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów udało się zebrać 76 431 zł, lecz nie jest to jeszcze suma ostateczna.

Przez całą niedzielę na ulicach miasta kwestowało 160 wolontariuszy. Pieniądze zbierano również w trakcie licytacji, której hitem okazała się koszulka meczowa Borussi Dortmund. Koszulka należąca do Roberta Lewandowskiego wylicytowana została za kwotę 3 tys. 900 zł.

Wielki Finał rozpoczęła tradycyjnie Kawalkada Pojazdów Wszelakich, po której odbył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu grup medycznych z OSP „Dzików” oraz „Sobów”. Ze sceny zmarzniętych mieszkańców do zumby zapraszały panie z klubu Fitnesska, kąpiel w zimnej wodzie zaproponowały zaś tarnobrzeskie MORSY.
Muzyczną część finału otworzył zespół Sotrmborn z Mielca, następnie na scenie zameldowały się zespoły ZGRZYTELSI oraz Grey. Przed gwiazdą wieczoru czyli zespołem PUDELSI wystąpiła zaś z krótkim recitalem utalentowana tarnobrzeżanka, Diana Ciecierska.
Wiele wrażeń dostarczyła swoim show krakowska grupa tancerzy ognia LOCOMOTORA, po której niebo nad Placem Bartosza Głowackiego rozświetliły sztuczne ognie czyli Światełko do Nieba.

Jeszcze kilka dni potrwają aukcję online, link do aukcji tutaj

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fidel
7 lat temu

Sztuczne ognie jak zwykle były o niebo lepsze niż te w Sylwesta, pokaz tańczących z ogniem również mi się podobał. Tarnobrzeg pobił rekord zebranej kasy?

wacek
7 lat temu

Jestem ciekaw ile z zebranej kwoty zostanie po odjęciu kosztów organizacji tej imprezy. Zastanawiam się również czy prezydent za wylicytowaną za 4 tys koszulke Lewandowskiego zapłacił z własnej kieszeni czy z też z miejskiej kasy.

zyta
7 lat temu
Reply to  wacek

” Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ok. 92 proc. zebranych środków przeznacza na bezpośrednią pomoc charytatywną; koszty administracyjne to ok. 8 proc. – wynika ze sprawozdania za 2012 r., które Fundacja złożyła w resorcie pracy i polityki społecznej”

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x