Tarnobrzeg stawia na gospodarkę i turystykę

Rada Miasta Tarnobrzega uchwaliła strategię rozwoju miasta do roku 2020.  – Stawiamy na gospodarki i turystykę – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Budowa strategii rozwoju sprowadza się do odpowiedzi na proste, kluczowe pytanie – do czego, jako wspólnota dążymy i jak to chcemy osiągnąć.

– Chcemy, aby w 2020 roku Tarnobrzeg był miastem stabilnym gospodarczo i bezpiecznym. Chcemy optymalnie wykorzystać nasz potencjał gospodarczy oraz dokończyć procesy rewitalizacyjne obszarów po przemyśle siarkowym – tłumaczy Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Trzy cele strategiczne sformułowane w nowym dokumencie to:

1. Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej oraz rozwinięcie jak najlepszych warunków dla trwałego rozwoju gospodarczego Tarnobrzega

2. Wzrost poziomu i jakości życia, poprawa spójności społecznej oraz wzmocnienie aktywności obywatelskiej

3. Poprawa wykorzystania zasobów przyrodniczych, wzmocnienie ochrony przed zagrożeniami oraz rozwój przestrzenny Tarnobrzega jako bieguna wzrostu.

W prace zespołu (pod kierownictwem dr. Witolda Pyciora z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego), który przygotowywał dokument włączyli się m.in. pracownicy UM i wielu instytucji miejskich, przewodniczący osiedli, przedstawiciele organizacji gospodarczych i pozarządowych.

Rada Miasta przyjęła dokument podczas ostatniej sesji.

źródło: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rozum
7 lat temu

Jak to pan prezydent pogodzi? „Stawiamy na gospodarki i turystykę” JAk widzę to zdjęcie z żaglówkami z kominami w tle to jakoś nie widzę tych tłumów z Polski odpoczywającymi w cieniu kominów. Ci z okolicy przyjadą w lecie nad wodę, wypić pifko i rozstawić grilla ale czy o to chodzi w tej strategii?

Fidel
7 lat temu

Produkcja nawozów i inny przemysł chemiczny a kilkaset metrów dalej nasza atrakcja turystyczna – jezioro utworzone ludzką ręką 🙂

Bardzo ciekawi mnie pkt 3 czyli „Poprawa wykorzystania zasobów przyrodniczych” jakież to zasoby mamy w okolicy? Siarkę??? niedawno zalaliśmy ją wodą… 🙂

gdzie?
7 lat temu

Szukam dokumentów tej nowej strategii i nigdzie nie widzę. Gdzie można przeczytać konkrety i zobaczyć tabele/mapy itp?. Na stronie Urzędu widać tylko „Strategię rozwoju miasta Tarnobrzeg sporządzoną w 2006 roku, a także obszary rozwoju oraz zadania programowe”

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x