Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

W miniony weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 44-letni kierowca volkswagena polo. Alkomat wykazał u niego 2,47 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni kierowca volkswagena polo. Został on zatrzymany w niedzielę przed godziną 22, na drodze w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba przez patrol policji. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,47 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 2,14 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca jednośladu. Policjanci zatrzymali go do kontroli na drodze relacji Tarnobrzeg – Grębów, jechał rowerem bez wymaganego oświetlenia. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,14 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie po wpływem alkoholu odpowie też 40-letni motorowerzysta. Mężczyzna kierował skuterem mając 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami wybrał się na przejażdżkę fordem fokusem 54-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali na ul. Okulickiego w Baranowie Sandomierskim. Urządzenie wykazało u niego 0,24 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szelma
7 lat temu

tyle się ostatnio o tych baranach mówiło ale Polak dalej swoje, ile jeszcze musi zginąć niewinnych osób na drodze, poboczu, chodniku lub w w prawidłowo jadącym aucie???? Ale w Polsce fotoradary za grube miliony musimy montować aby niby poprawić bezpieczeństwo, ehhh… 🙁

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x