„Wieczór z kolędą” w Dymitrowie Dużym (fotoreportaż)

Po raz czwarty Rada Sołecka wraz z sołtysem Dymitrowa Dużego organizowała „Wieczór z kolędą”. W tym roku wydarzenie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej.

Dzieci z Dymitrowa Dużego wraz z opiekunką Świetlicy Edukacyjnej Agatą Sudół dla wszystkich zgromadzonych gości przygotowały okolicznościowy program artystyczny. Tego wieczoru oczywiście nie mogło zabraknąć typowo świątecznych potraw wśród których królował barszcz biały, pierogi z kapustą i grzybami oraz inne pyszne potrawy, przygotowane przez przedstawicieli rady sołeckiej.

Na uroczystości pojawili się min. poseł na Sejm RP. Mirosław Pluta, starosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, skarbnik Gminy Alina Zasadnia, ks. proboszcz Andrzej Machowicz, oraz mieszkańcy miejscowości Dymitrów Duży. Coroczne spotkanie dopełniło także poświęcenie przez proboszcza krzyża wykonanego przez Jana Milcza. Krzyż został zawieszony na stałe w świetlicy wiejskiej.
Wieczór zakończyło wspólne kolędowanie.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Burmistrzowi Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim oraz wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w organizacji przedsięwzięcia.

foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x