Nowa Dęba: Lutowy repertuar kina “Metalowiec”

Kino “Metalowiec” mieści się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Ceny biletów na seans 2D: normalny 14 zł, ulgowy 12 zł, bilet grupowy 11 zł. Ceny biletów na seans 3D: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, grupowy 12 zł ( ceny biletów mogą się nieznacznie różnić w zależności od wymogów dystrybutorów).

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY – 31.01.-5.02. (z wyłączeniem 3.02.)

W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się mała niesforna biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek Bzyk przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. A to zaledwie początek niezwykłych przygód, które przeżyją biedronka Bzyk, mrówka Ed, pajęczyca Helga i ich przyjaciele w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

SEKRETNE ŻYCIE WALTERA MITTY – 31.01.-5.02. (z wyłączeniem 3.02.)

Nikt nie wie, jaką moc mają marzenia, póki nie zaczną kształtować naszej rzeczywistości. Walter Mitty (Ben Stiller) to fantasta, pracujący jako fotoedytor. Większość czasu poświęca na wyobrażanie sobie, że jest herosem, doświadczającym mnóstwa intrygujących przygód. Kiedy wraz z koleżanką, w której się skrycie podkochuje, dowiaduje się, że grozi im utrata pracy, dokonuje niemożliwego – rozpoczyna przygodę, o której do tej pory tylko śnił.

RATUJĄC PANA BANKSA – 7-12.02. (z wykluczeniem 10.02.)

„Ratując pana Banksa” to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o kulisach powstania filmu „Mary Poppins”. Pełna nieporozumień i burzliwych kłótni współpraca pomiędzy legendarnym Waltem Disneyem (Tom Hanks), a pisarką P.L. Travers (Emma Thompson) omal nie zakończyła się niepowodzeniem i klęską produkcji filmowej. Na usilne prośby swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie ich ulubionej książki. Nie wie jednak, że spełnienie przyrzeczenia zajmie mu 20 lat. Aby zapewnić sobie prawa do ekranizacji, musi pozyskać przychylność surowej i bezkompromisowej pisarki. W związku ze spadkiem sprzedaży powieści i pogarszającą się sytuacją finansową, Travers godzi się przyjechać do Los Angeles, aby wysłuchać planów adaptacji. W 1961 Walt Disney uzbrojony w oszałamiające storyboardy i radosne piosenki braci Sherman, staje przed pisarką, do której nie przemawiają jednak pomysły amerykańskiej ekranizacji. Producent bezradnie obserwuje, jak upragnione prawa do książki zaczynają wymykać mu się z rąk…

SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE – 7-12 lutego (z wyłączeniem 10.02.)

„Sierpień w hrabstwie Osage” to zabarwione sarkastycznym humorem spojrzenie na trudną relację matki (Meryl Streep) i jej trzech dorosłych córek (Julia Roberts, Juliette Lewis, Julianne Nicholson), które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości. Pewnego dnia powracają, by zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody w rodzinie. To film, który nie unikając wzruszeń opowiada uniwersalną historię o rodzinnych więzach. Jest w nim przejmująca prawda, ale także wielka nadzieja na to, że wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek wstępem do rozwiązania dawnych konfliktów.

JACK STRONG – 15-19 lutego (z wyłączeniem 17.02.)

„Jack Strong” to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

ZNIEWOLONY. 12 YEARS A SLAVE – 15-19 lutego (z wykluczeniem 17.02.)

Film powstał na podstawie wstrząsających wspomnień Solomona Northupa (Chiwetel Ejiofor), wykształconego czarnego człowieka z północy stanu Nowy Jork, który podstępem został porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczęła się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu okrucieństwa – przedstawionego w osobie brutalnego właściciela niewolników (Michael Fassbender) – walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Wbrew otaczającej rzeczywistości Northup próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność. W dwunastym roku uprowadzenia jego przypadkowe spotkanie z kanadyjskim abolicjonistą (Brad Pitt) na zawsze zmienia jego życie.

TAJEMNICA FILOMENY – 21-26 lutego (z wyłączeniem 23 i 24.02.)

Filomena Lee (Judi Dench) jest prostą, religijną Irlandką zaczytującą się w tanich romansidłach, Martin Sixsmith (Steve Coogan) – błyskotliwym dziennikarzem śledczym, tropiącym polityczne skandale. Tych dwoje wszystko dzieli, łączy jedynie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które dręczy Filomenę od lat. Ich wspólna podróż zaczyna się w Opactwie Roscrea, do którego pięćdziesiąt lat wcześniej odesłano Filomenę, by odpokutowała hańbę, jaką okryła siebie i rodzinę.

ROBOCOP – 21-26 lutego (z wyłączeniem 23 i 24.02.)

Alex Murphy, kochający mąż, ojciec oraz dobry glina, zostaje śmiertelnie ranny. Dzięki korporacji OmniCorp dostaje drugie życie i zadanie: ma strzec prawa jako policjant-cyborg.

ZIMOWA OPOWIEŚĆ – 28.02.-5.03. (z wyłączeniem 3.03.)

Film opowiada o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat.

AMERICAN HUSTLE – 28.02.-5.03. (z wykluczeniem 3.03.)

„American Hustle” to fikcyjna historia osadzona w konwencji jednego z najbardziej niewiarygodnych skandali lat 70′. Film opowiada o błyskotliwym oszuście Irvingu Rosenfeldzie (Christian Bale), który razem ze swoją równie sprytną i uwodzicielską partnerką, Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do współpracy z agentem FBI, Richim DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso popycha ich w stronę światka wpływowych polityków i mafijnych bossów, światka niebezpiecznego i pełnego pułapek, a jednocześnie bardzo pociągającego. Carmine Polito (Jeremy Renner), pełen zapału, ale zmienny w swoich nastrojach burmistrz New Jersey, też zostaje wciągnięty w układ z oszustami i agentami federalnymi. W tym kalejdoskopie postaci pojawia się w końcu żona Irvinga, Rosalyn (Jennifer Lawrence), która może okazać się siłą, będąca w stanie zburzyć cały ten misterny układ.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x