Nowodębskie Stowarzyszenie Wsparcie organizuje walentynkową zbiórkę recyklingu

Nowodębskie Stowarzyszenie Wsparcie dołącza do ogólnopolskiej akcji „Kocham recykling” organizując w najbliższy piątek zbiórkę recyklingu pod hasłem „EKO-Walentynki”. Wszyscy, którzy przyniosą zużyte baterie, akumulatory itd. otrzymają walentynkowe lizaki. Na każdego czeka też firmowe pudełko, aby zbieranie zużytych baterii przez cały rok było łatwiejsze i przyjemniejsze :-).

W Nowej Dębie akcja będzie prowadzona w siedzibie Stowarzyszenia Wsparcie – Jana Pawła II w piątek 14 lutego w godzinach 12-15 – tam też zaplanowany jest finał akcji.
Natomiast od początku lutego zużyte baterie można wymienić na serduchowe lizaki w Tarnowskiej Woli – dzięki współpracy z Automobilklubem Nowa Dęba, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18, w Tarnowskiej Woli 100.

Nowo Dębską edycję EkoWalentynek koordynuje Marcin Kurnik (marcin@wsparcie.pl)

***************************

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x