Promesy od wojewody dla Tarnobrzega i powiatu

Promesę w wysokości 5 mln 480 tys zł na zabezpieczenie skarpy przy ulicy Mickiewicza (Osiedle Miechocin) przekazała Tarnobrzegowi wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa dla gmin i powiatów z regionu, na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012.

Tarnobrzeski samorząd najpierw uzyskał rządową promesę w wysokości 200 tys. zł na wykonanie pełnej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i zaplanowanie prac zabezpieczających osuwisko. Potem przygotował kolejny wniosek na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej, na który uzyskał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł. Promesę w wysokości prawie 5,5 mln zł przeznaczona będzie na prace budowlane.

Łącznie podkarpackie samorządy otrzymają prawie 70 mln złotych na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012. Z tej puli kwota w wysokości 910 tysięcy złotych trafi do Powiatu Tarnobrzeskiego.

– Promesę przeznaczymy na remont mostu w miejscowości Dymitrow Duży na rzecze Babulówka. Pieniądze pozwolą nam realizować przyjęty na ten rok plan inwestycyjny. Liczymy, że w kolejnym rozdaniu promes, Powiat Tarnobrzeski także zostanie uwzględniony. Planujemy remont kilku odcinków nawierzchni dróg na terenie gminy Baranów Sandomierski – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Remont obejmie: wymianę nawierzchni mostu wraz z najazdami 50 m przed i za mostem, wymianę izolacji mostu, dozbrojenie filarów mostu wraz z wykonaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych, remont przyczółków mostu wraz z umocnieniem skarp, wymianę konstrukcji stanowiącej ciągi piesze, wymianę barier energochłonnych na moście, regulację rzeki pod obiektem wraz z umocnieniem narzutem kamiennym (tak jak na moście przy zamku w Baranowie Sandomierskim.) Ustrój nośny mostu w postaci belek żelbetowych pozostaje bez zmian. Projektowane jest jego wzmocnienie i poprawa estetyki. Ponadto przewidziano remont dwóch odcinków drogi Dymitrów Mały – Dymitrów Duży.

info: UM Tarnobrzeg, Powiat Tarnobrzeski
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sudokek
6 lat temu

Trzy wypowiedzi prezydenta przeczące sobie nawzajem -co tu jest grane -pijar?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x