Nowa Dęba: Startuje akcja społeczna „Pudełko życia”

W gminie Nowa Dęba rusza właśnie akcja społeczna „Pudełko życia”. Pierwsza partia specjalnych pudełek jest już gotowa do przekazania mieszkańcom.

Pomysł akcji zainicjowany przez miejską radną Marię Mroczek, zyskał poparcie burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona, który od początku wspiera tą cenną inicjatywę. Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o potencjalnym pacjencie w jednym miejscu, np. na lodówce. W ramach akcji każda zainteresowana osoba otrzyma pakiet składający się z dwóch naklejek – na pudełko i na lodówkę oraz Karty Informacyjnej do samodzielnego wypełnienia.

W pudełku opatrzonym naklejką, należy umieścić kartę informacyjną wypełnioną zgodnie z instrukcją, a więc numery telefonów lub adres do najbliższych, których pragniemy poinformować o pobycie w szpitalu. Powinny się tam znaleźć także dane na jaką chorobę chorujemy, jakie leki przyjmujemy oraz uczulenia potwierdzone przez lekarza. Ważne mogą okazać się informacje, że w domu znajduje się kot lub pies i komu przekazać zwierzę pod opiekę. Informacje, które wpiszemy w karcie informacyjnej, zależą tylko wyłącznie od osoby, która zakłada „Pudełko Życia”.

Ważne jest to, aby pamiętać o aktualizowaniu informacji w karcie jeżeli pojawią się istotne zmiany, np. w sytuacji zdrowotnej lub gdy minie rok od daty jej wypełnienia.

– Chcielibyśmy, aby osoby starsze i samotne umieściły w lodówkach w swoim mieszkaniu specjalnie oklejone pudełko, a w nim istotne dla życia tej osoby informacje medyczne. – mówi Pani Maria Mroczek. – Czasem uzyskanie takich danych jest niezwykle trudne, np. gdy ktoś straci przytomność – dodaje inicjatorka akcji.

„Pudełka życia” z kartą informacyjną i naklejką na lodówkę będzie można odebrać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie oraz w Samorządowym Ośrodku Kultury.

foto&info: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content