W Tarnobrzegu mistrzowie wyciskali sztangę. Tarnobrzeżanin Patryk Korczński rekordzistą Polski (fotoreprotaż oraz video HD)

XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc odbyły się w Tarnobrzegu w miniony weekend. Była to pierwsza impreza tej rangi organizowana w naszym mieście.

Do miejskiej hali przyjechali najlepsi polscy sztangiści z 38 miast, zarówno seniorzy jak i juniorzy oraz weterani. Łącznie z ciężarami w Tarnobrzegu zmagało się 207 zawodników, w tym 45 kobiety.

– Sędziowie i działacze zobaczyli przy okazji naszego cyklicznego turnieju „Bartosz” że radzimy sobie z organizacją imprez o dużej randze, stąd w ubiegłym roku padła propozycja czy aby Tarnobrzeg nie zorganizował Indywidualnych Mistrzostw Polski – mówi w rozmowie z NW24 Sławomir Wiatrowski, prezes tarnobrzeskiego klubu Integracja.

Tarnobrzeski klub Integracja reprezentowało na mistrzostwach sześcioro zawodników, dwie panie i czterech panów. Monika Reczek, juniorka do lat 23, startująca w kategorii 72 kg, z wynikiem 85 kg zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Z brązowym medalem zawody ukończyła również seniorka Monika Gajda (63kg), która wycisnęła ciężar 102,5 kg.

Z kolei Krystian Nowak, junior do lat 18 (83 kg), podniósł ciężar 135 kg, co dało mu szóste miejsce w klasyfikacji końcowej. Startujący w grupie weteranów w wieku 50-59 lat, w kategorii wagowej 83 kg Tomasz Warecki, wycisnął ciężar o wadze 170 kg, zajmując drugie miejsce.

Wśród juniorów do lat 23, Tarnobrzeg reprezentowało dwóch zawodników. Ważący 105 kg Dawid Staszczuk z wynikiem 200 kg zajął w swojej kategorii wagowej piąte miejsce. Złoty medal w kategorii wagowej 120 kg trafił zaś do Patryka Korczyńskiego, który wyciskając ciężar o wadze 240 kg poprawił swój własny ubiegłoroczny rekord Polski o 14,5 kg!.

– Było mnie stać na trochę więcej, myślę że na 250 kg, w pierwszym podejściu zaliczyłem 230 kg, w drugim 240 spaliłem bo mi za wcześnie zabrali sztangę, w następnej kolejce nie wycisnąłem bo był błąd techniczny i później dopiero w trzecim podejściu zaliczyłem 240 kg – komentuje dla NW24 Patryk Korczyński.

video: Agnieszka Nycz, muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

foto: Piotr Śledziona

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkohoolik
7 lat temu

http://nadwisla24.pl/wp-content/gallery/sztanga-piotrek_sledziona/k0140.jpg

czy ten chlop musi byc wszedzie? dziecko sie mu nie urodzilo przypadkiem? ludzie….

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content