06.04 (niedziela) 35-lecie zespołu DŻEM – koncert w Tarnobrzegu !

35 lecie zespołu DŻEM !!!! Będziemy świętować nasze urodziny z Wami !!! 6 kwietnia 2014, godz. 19.00. Hala MOSiR w Tarnobrzegu !!!

Dżem to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Twórczość grupy Dżem kształtuje gust coraz to młodszych słuchaczy, zafascynowanych nie tylko blues-rockową muzyką kapeli, wykonywaną na najwyższym poziomie, ale też postacią nieżyjącego Ryszarda Riedla – ikony polskiego rocka.

Dżem to legenda polskiej sceny bluesowej, kultowy zespół mający od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Powstał w 1973 roku, kiedy Beno i Adam Otrębowie, Paweł Berger i Aleksander Wojtasiak założyli grupę o nieoficjalnej nazwie Jam. W grudniu dołączył do nich grający na harmonijce ustnej wokalista – Ryszard Riedel. Polska nazwa Dżem powstała przypadkiem w 1974 roku, napisana tak przez organizatora jednego z koncertów.

Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie , jak PAW i WHISKY. Później następne „Czerwony jak cegła”, „Skazany na bluesa”, 'Człowieku co się z Tobą dzieje” Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta DETOX, który uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak : ” List do M”, „Sen o Victorii”, 'Jak malowany ptak” ciągle budzą emocje. Niestety 30 lipca 1994 umiera Rysiek Riedl. Jego śmierć sprawiła, że zespół DŻEM stał się największą polską legendą, która ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy.

Dwu godzinny występ i wszystkie największe przeboje na żywo. Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięci. DŻEM to coś więcej niż muzyka, to kult, styl i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia.

Obecny skład DŻEMU to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

Na ten koncert nie można nie pójść.

Bilety w cenie 50 zł – ( miejsca nienumerowane ) do nabycia:

– Radio LELIWA, ul. Wyspiańskiego12/5, tel. 15 823 66 55

– Polskie Biuro Podróży ORBISAN, ul. Mickiewicza 16, tel. 15 822 62 49

– Sklep Muzyczny CZAK MUSIC, ul. Wiślna 11/3, tel. 15 822 50 02

– TDK Dział Organizacji Imprez, ul. Słowackiego 2, tel. 15 822 21 10 wew. 32

– poprzez sieć Ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK,

sklepach Media Markt. Media Ekspert na terenie całej Polski

Informacje oraz zamówienia zbiorowe: 604 692 822

video: AvailableDrEvil

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ehh..
8 lat temu

Ciekawe ile oni zaplaca za wynajem hali 🙂

siarkohoolik
8 lat temu

a za sprzatanie to chyba z 10 koła…

Dana
8 lat temu

A o Zbyszku Szczerbińskim zapomnieli …

srz
8 lat temu

Bilety do nabycia również w Sandomierzu w Centrum Informacji Turystycznej

Kama
8 lat temu

Janusz Borucki… trzymajcie mnie hahaha Nie ma to jak pisać, a nie znać nazwisk członków zespołu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content