Porażka koszykarzy Stabill Jeziora Tarnobrzeg z Asseco Gdynia

Drużyna Stabill Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Gdyni z miejscowym Asseco 76:68 (27:12, 17:23, 13:17, 19:16). To 21 porażka tarnobrzeskiej drużyny w obecnym sezonie i 3 w drugim etapie rozgrywek Tauron Basket Ligi.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 8:0. W pierwszej kwarcie nie do zatrzymania byli Fiodor Dmitriew i Łukasz Seweryn, którzy tylko w tej części meczu zdobyli odpowiednio 12 i 11 punktów. Maksymalna przewaga gospodarzy wynosiła 15 punktów. W kolejnej kwarcie Stabill Jezioro starało się odrabiać straty i po akcji 2+1 Andrew Fitzgeralda przegrywał tylko sześcioma punktami.

W trzeciej kwarcie po akcja Łukasiaka i Goffneya tarnobrzeżanie doprowadzili do wyrównania. To jednak Asseco ciągle starało się być na prowadzeniu. Na początku ostatniej części meczu po kolejnej trójce Dmitriewa gdynianie wygrywali już dziesięcioma punktami. Od tego momentu zespół trenera Dariusza Szczubiała nie był już w stanie zmniejszać strat i zagrozić gospodarzom.

Fiodor Dmitriew zdobył dla Asseco ostatecznie 20 punktów, natomiast Łukasz Seweryn 19. Najlepszym zawodnikiem ekipy gości był Andrew Fitzegerald z 20 punktami i 10 zbiórkami.

W najbliższą środę podopieczni trenera Szczubiała podejmą we własnej hali Śląsk Wrocław. Początek spotkania – godz.18.

Asseco Gdynia – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 76:68 (27:12, 17:23, 13:17, 19:16)

Asseco: Dmitriev 20 (4×3), Seweryn 19 (5×3), Szczotka 9, Szymański 9, Żołnierewicz 6, Frasunkiewicz 5 (1×3), Galdikas 4, Walton 4, Grujić 0, Kowalczyk 0, Matczak 0, Paredes 0

Stabill Jezioro: Fitzgerald 20 (1×3), Goffney 12 (1×3), Allen 11 (1×3), Łukasiak 7, Krajniewski 5 (1×3), Patoka 5 (1×3), Hamilton 3 (1×3), Nowakowski 3, Doaks 2, Pyszniak 0, Rycerz 0