12.04 (sobota) Koncert Muzyczne Odgłosy Wiosny, w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają na koncert pt. „Muzyczne Odgłosy Wiosny”, który odbędzie się 12 kwietnia br., o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Zamku w Sandomierzu (ul. Zamkowa 12). Na scenie wystąpi Lwowskie Trio Fortepianowe w składzie: Natalia Rewakowicz (fortepian), Wiktoria Tytarenko (skrzypce) oraz Olga Szutko (wiolonczela).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20) lub przed koncertem.

Program koncertu:

– Józef Elsner (1769-1854) – Grande Sonate B-dur op. 2 na trio fortepianowe
Części: Allegro
Larghetto
Rondo. Allegro

– Andrzej Panufnik (1914-1991) – Trio Fortepianowe op.1
Części: Poco adagio. Allegro
Largo
Presto

– Antonin Dworzak (1841-1904) – „Dumki” op. 90 na trio fortepianowe
Części: Lento maestoso, Allegro vivace
Poco adagio, Vivace
Andante
Andante moderato (quasi tempo di marcia)
Allegro
Lento maestoso, Vivace

***

Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 r. Inicjatorem jego powstania i organizatorem działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz (fortepian) ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa. W 1990 r. przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Trio Fortepianowym „Con Fuoco”, z którym zrealizowała m. in. poetycko-muzyczny program „Paryski Salon Fryderyka” z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m. in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.

Wiktoria Tytarenko (skrzypce) urodziła się we Lwowie. Naukę muzyki rozpoczęła w Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. Solomiji Kruszelnickiej w rodzinnym mieście. Ukończyła Lwowską Akademię Muzyczną im. Mykoły Łysenki w klasie skrzypiec prof. Lidii Szutko. Od 2007 roku współpracuje z różnymi lwowskimi orkiestrami – Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, „INSO-Lviv”, „Da Capo”. Występowała w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Austrii, krajach Skandynawii, a także Ameryki Łacińskiej. Brała udział w licznych festiwalach, m. in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Kontrasty”, Międzynarodowym Festiwalu „Wirtuozi”, „K&K Opernchor”, „TBT Beethoven Tage”. Aktywnie uczestnicz w koncertach muzyki kameralnej, w tym Lwowskiego Trio Fortepianowego.

Olga Szutko (wiolonczela) urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content