Sandomierz: Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Przydrożny znak wiary”

W minionym tygodniu w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ”Przydrożny znak wiary”. Pomysłodawcą konkursu był Ś.p. Stanisław Szlęzak, redaktor Radia Kielce i prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem pasjonatów fotografii z całego kraju. Jury w składzie: dr Ewa Kondek – Zastępca Burmistrza Sandomierza, ks. Andrzej Rusak – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu, Rafał Biernicki – artysta fotografik, ks. Tomasz Lis – dyrektor sandomierskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”, Paweł Matyka – artysta fotografik i członek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, Ewa Sierokosz – artysta fotografik i Grażyna Szlęzak – Wójcik – dziennikarka Radia Kielce, a prywatnie córka Stanisława Szlęzaka zakwalifikowało do czołówki 20 prac przedstawiających zgodnie z tematem przewodnim „Przydrożne znaki wiary” spośród, których wyłoniło najlepsze.

Zwycięzcą konkursu został Adam Falkowski z Tyniewicz Dużych za zdjęcie „Podlaskie Plenery…”, drugie miejsce przypadło w udziale ex aequo: Edwardowi Sońskiemu z Łańcuta za pracę „Na rozstaju dróg” i Maciejowi Krupińskiemu z Jabłonki za cykl fotograficznych przedstawień krzyża podczas czterech pór roku – „Ciągle Trwam”. Miejsce trzecie w konkursie zajęła Bogna Kwiatkowska z Krakowa za zdjęcie „We mgle”. Wyróżnione zostały również trzy prace: Józefa Myjaka z Sandomierza za fotografię pt. „Okaleczona”, Wioletty Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego za zdjęcie „Przychodzę zimą” i Ryszarda Greli z Baranowa Sandomierskiego za fotografię „Kapliczka w Beskidzie Niskim”.

Spotkanie zakończyło się wspomnieniem Stanisława Szlęzaka – pomysłodawcy konkursu, który zapisał się w serdecznej pamięci osób mu bliskich jako człowiek z wielką pasją.

Z wyróżnionymi w konkursie pracami można zapoznać się na dziedzińcu kurii diecezjalnej w Sandomierzu oraz w broszurze wydanej przy okazji wystawy.

info: UM Sandomierz
foto: Ewelina Ura

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x