Jedno srebro i dwa brązy Kamila Zielińskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski (zdjęcia oraz video)

Kamil Zieliński, wychowanek UKS Delfin Tarnobrzeg, obecnie reprezentujący barwy AWF w Białej Podlaskiej wywalczył jeden srebrny i dwa brązowe medale, podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Zawody odbyły się w miniony weekend w Poznaniu.

Do walki o mistrzowskie medale stanęło 857 zawodniczek i zawodników reprezentujących 74 uczelni. Srebrny medal Kamil Zieliński wywalczył na dystansie 100 m st.klasycznym uzyskując czas 1:04,68. Pierwszy brązowy krążek przypadł Kamilowi za wyścig na 50 m st. klasycznym (29,68) zaś drugi brąz wywalczył w sztafecie 4x50m st.zmiennym.

Ze srebrnym i brązowym medalem ukończył zawody drugi wychowanek Angeliki Michalik, trenerki z tarnobrzeskiego Delfina – Cezary Rams. Zawodnik obecnie reprezentujący warszawską uczelnię WAT zdobył brązowy medal na dystansie 50 m st.motylkowym oraz srebrny medal w sztafecie 4x50m st.dowolnym.

info,foto oraz video: Marian Zieliński