Blamaż piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w Pruszkowie

Drugoligowa Siarka Tarnobrzeg przegrała w Pruszkowie z miejscowym Zniczem aż 0:4 (0:1) w meczu 26 kolejki II ligi wschodniej. Mimo porażki Siarkowcy utrzymali pozycję wicelidera rozgrywek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 37 minucie meczu, po strzale Karola Grudniewskiego. W 65 minucie po dośrodkowaniu Znicza z rzutu rożnego, piłka trafia pod nogi Bartłomieja Makowskiego i odbija się tak niefortunnie, że wpada do siatki bramki Siarki. Trzy minuty później szansę na zdobycie kontaktowego gola miał Marcin Figiel jednak nie wykorzystał  jedenastki podyktowanej za zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników Znicza.
W 78 minucie technicznym strzałem w długi róg bramki Marcin Bochenek podwyższa prowadzenie miejscowych. Ostatnią bramkę tarnobrzeska drużyna straciła w 90 minucie meczu po strzale Paluchowskiego. – relacja tekstowa z meczu znajduje się tutaj

ZNICZ PRUSZKÓW – SIARKA TARNOBRZEG 4:0 (1:0)

1:0 – Grudniewski 37′
2:0 – Makowski (s) 65′
3:0 – Bochenek 78′
4:0 – Paluchowski 90′

żółte kartki: Grudniewski – Popiela

Znicz: Bigajski – Bochenek, Niewulis, Jędrych, Kucharski – Banaszewski (88′ Nawrocki), Januszewski (73′ Olczak), Kosiec, Machalski (86′ Rackiewicz), Grudniewski (73′ Niksiński)– Paluchowski
Siarka: Melon – Tunkiewicz, Makowski, Nadolski, Persona – Popiela (57′ Ciećko), Chrabąszcz, Figiel, Koczon (71′ Koczon), Buras (77′ Szewc)– Wróbel (57′ Termanowski)

W meczu 27 kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Legionovię Legionowo. Mecz odbędzie się w sobotę 26 kwietnia, początek godz.17.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 26 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Pelikan Łowicz – Stal Stalowa Wola 2:0, Olimpia Zambrów – Garbarnia Kraków 0:1, Legionovia Legionowo – Wigry Suwałki 0:0, Wisła Puławy – Stal Rzeszów 2:1, Motor Lublin – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0, Limanovia Limanowia – Radomiak Radom 1:0
Mecze pomiędzy Olimpią Elbląg a Pogonią Siedlce oraz Stalą Mielec a Concordią Elbląg rozegrane zostaną w środę 30 kwietnia.