Tarnobrzeg: Urząd wycina drzewa nad Jeziorem i planuje nasadzenie nowych (zdjęcia oraz video)

Kilkadziesiąt drzew rosnących w pasie pomiędzy Wisłostradą a Jeziorem Tarnobrzeskim zostało wyciętych w ostatnim czasie. Szczególnie intensywna wycinka dokonana została w miejscach, gdzie odległość pomiędzy drogą dwupasmową a pasem zieleni na którym wypoczywają plażowicze jest najmniejsza. Skutek to obniżenie i tak przecież niezbyt wysokiego komfortu wypoczynku nad zbiornikiem.

Zapytany o przyczynę wycinki prezydent Tarnobrzega odpowiedział naszemu dziennikarzowi, że drzew pozbyto się ze względów bezpieczeństwa. – W dużej części te drzewa zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z drogi opaskowej, często z drzew lecą gałęzie czy inne elementy – tłumaczył prezydent dodając, że związane jest to również z zaplanowaną modernizacją drogi opaskowej, a dokładnie, jej poszerzeniem o drugi pas ruchu.

Jednak już za dobrych kilka lat, na drogę opaskową być może znów polecą – posiłkując się słowami prezydenta :„ gałęzie czy inne elementy”. Urząd bowiem planuje liczne nasadzenia w celu odtworzenia pasu zieleni izolacyjnej. Chyba, że będą to gatunki karłowate, wtedy nic nikomu na głowę raczej nie poleci a spaliny z ruchliwej dwupasmówki będą nadal przy korzystnym wietrze urozmaicać wypoczynek plażowiczom.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Palma
8 lat temu

Robią miejsca pod kolejne palmy. Każdy nowo ściągnięty inwestor do Tarnobrzega w ramach offsetu kupi nową palmę 🙂

fan
8 lat temu

Gratuluję ! Naprawdę świetny pomysł panie prezydencie ! Oby więcej takich świetnych pomysłów już pan nie zrealizował…Proszę przestać robić z Tarnobrzega pośmiewisko! palmy…rzeźby na ławeczkach i sporo innych absurdów!

Tomek
8 lat temu

Lasy(np. Zwierzyniec) również powinno się wyciąć, wielu mieszkańców z dziećmi, rodzinami tam spaceruje, nie daj boże komuś na głowę gałązka spadnie. Do tragedii wiele nie trzeba. Wyciąć i będzie spokój. Deski i drewno na opał będzie tańsze.

figa
8 lat temu
Reply to  Tomek

o nie, nie wycinać, bo gdzie będą śmietniska jak laski wytniesz?

max
8 lat temu

Tłumaczenie prezydenta wręcz śmieszne, powiedz pan że tniecie bo będziecie drogę robić lub odsłaniacie widok na jezioro a nie ośmieszajcie się gadką o bezpieczeństwie i spadających gałęziach. Przejdź się pan po osiedlach czy to Przywiśle czy Serbinów pod każdym blokiem, przy placach zabaw wszędzie są drzewa, w parku są drzewa, na placu czerwonym są, w miejscu gdzie są Dni Tbg również wiele ich rośnie. Bądźmy konsekwentni, nie narażajmy na niebezpieczeństwo mieszkańców miasta

juro!
8 lat temu

Czy ten człowiek ma honor ja za takie trzy lata rządzenia kanałami bym chodził wstyd dorwał się do władzy i myśli że miasto jest jego własnością nie liczy się z niczym i nikim oby do wyborów,jak mu nie wstyd tak oszukiwać wyborców człowiek bez honoru

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content