Tarnobrzeżanie uczestniczyli w mszy kanonizacyjnej na miejskim stadionie (fotoreportaż)

Z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII część wiernych z tarnobrzeskich parafii uczestniczyła w uroczystościach, które odbyły się na miejskim stadionie w Tarnobrzegu.

Na telebimie umieszczonym na płycie stadionu wierni mogli oglądać bezpośredni przekaz z transmisji z uroczystości na Placu św. Piotra w Rzymie. Uroczystości zwieńczyła koncelebrowana przez tarnobrzeskich kapłanów Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji, za życie i dzieła Jana Pawła II.
Na zakończenie uroczystości wszystkim chętnym przekazano tzw. Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Osoby które przyniosły ze sobą lampion, mogły zabrać „Iskrę” do domu, by w tym dniu w ich domach zapłonął ogień pobłogosławiony przez Jana Pawła II podczas jego ostatniej Pielgrzymki do Ojczyzny. „Iskra” przekazywana jest również dzisiaj w kościołach parafialnych.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
juro!
7 lat temu

No frekfencja oszałamiająca!

Tomek
7 lat temu

za słabo rozreklamowana impreza

Art
7 lat temu

Pomysł był bardzo dobry…….. Niestety obok miejsca w którym siedziałem pod krzesełkami widziałem małą buteleczkę po alkoholu, plastikową butelkę, mnóstwo petów oraz łupinek z ziaren po słoneczniku. Konkretnie to był 2 ostatnie rzędy centralnie na wyjściem ewakuacyjnym numer siedem (czyli prawa część trybuny patrząc na murawę.)To zapewne pozostałość po meczu z Legionovią. Jak Ktoś wniósł alkohol? Rozumiem, iż mecz był poprzedniego dnia, ale chyba należało sprawdzić stan czystości trybuny. Wstyd.

ADHD
7 lat temu

Gdyby pomysł był dobry to trybuna by się wypełniła. Ludzie nie wiedzieli? Wiedzieli. Więc o co chodzi? Może chodziło o pokazanie sympatii dla organizatora?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content