Minister Grabowski gościł w Tarnobrzegu

Minister Środowiska Maciej H. Grabowski gościł wczoraj w Tarnobrzegu na zaproszenie posłanki Krystyny Skowrońskiej. Razem z parlamentarzystami, Prezydentem Miasta, Przewodniczącym Rady Miasta, a także Prezesem Kopalni Siarki Machów wybrał się także do Piaseczna, gdzie prowadzona jest rekultywacja zbiornika.

Minister Grabowski miał okazję zwiedzić w Tarnobrzegu Zamek Dzikowski, a także nowo wybudowaną stanicę żeglarską nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Podczas kilkugodzinnej wizyty w Tarnobrzegu minister spotkał się także z Robertem Niedbałowskim – Prezesem Kopalni Siarki Machów S.A. Głównym tematem rozmów było dokończenie rekultywacji pokopalnianego wyrobiska w Piasecznie koło Tarnobrzega.

– Pozostały jeszcze tereny, które wymagają dalszej pracy i dalszych rozstrzygnięć. Na pewno Minister Środowiska nie będzie czekał aż problem się sam rozwiąże, bo problem się sam nie rozwiąże. Zależy nam na tym, żeby finał tej sprawy był korzystny dla środowiska oraz dla mieszkańców – mówił podczas krótkiej konferencji Minister Grabowski.

– Cały czas istnieje potrzeba rekultywowania zbiorników – Jeziora Tarnobrzeskiego oraz zbiornika w Piasecznie. Razem z Ministerstwem Gospodarki postaramy się znaleźć dobre rozwiązanie, gdyż w 2015 roku kończy się pewien okres związany z rekultywacją, a zatem w tym okresie potrzeba zdecydować w jakim kierunku skierować prace. Chcieliśmy, żeby Pan Minister Środowiska Maciej Grabowski zobaczył, jak wygląda to tutaj na miejscu. Chcielibyśmy, żeby Pan Minister był przyjacielem tych dwóch koncepcji, które się tutaj pojawiają, żeby zobaczył, jaki to jest problem i jak ważne jest jego rozwiązanie ze względu na mieszkańców tych okolicznych zbiorników. To jest niezwykle ważne. Myślę, że jak się ma przyjaciół, to się wspólnie znajduje rozwiązania – mówiła Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
figa
6 lat temu

na wyścigi jeżdżą – kilka dni temu Kosiniak Kamysz, teraz ten – przed wyborami sobie przypominają, że taki Tarnobrzeg i tym podobne to też Polska 🙁

Szeryf
6 lat temu

Jakie to jest podłe i obłudne, nagle(przed wyborami) wszyscy są wszędzie i udają, że coś robią, czymś się interesuję. A my i tak musimy na nich głosować bo tak to wszystko pod siebie ustawili. Niby taka bieda w kraju a jakoś nie słychać aby „politycy” chcieli ograniczyć ilość mandatów do sejmu i senatu lub zlikwidować senat, ba nawet nie słychać aby choć pensje zredukowali a ponoć taka bida, na nic nie ma… Najmądrzejsi „rządzący” są od podnoszenia podatków i wzmacniania sił do ich egzekwowania. Od wielu lat jest tak beznadziejnie, że człowiek idzie na wybory i nie głosuje na sensowną partię tylko oddaje głos aby kompletni wariaci mieli ich mniej, wybiera się mniejsze zło. Kilka milionów emigrantów powinno być najlepszym dowodem, że w kraju nie jest dobrze.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x