Tarnobrzeg: Stanica oficjalnie otwarta

W piątkowe południe uroczyście otwarto stanicę żeglarską wraz z keją nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do dyspozycji zainteresowanych jest już nowo wybudowany kompleks, na który składają się: budynek z hotelem, zapleczem restauracyjnym oraz konferencyjnym, hangar dla jachtów, miejsca grillowe oraz keja.

– Potrzebny był duży wysiłek organizacyjny i finansowy, żeby to jezioro wyglądało tak jak dzisiaj. Kiedyś machowskie, dziś tarnobrzeskie. Obserwując intensywność zagospodarowania tego jeziora i terenów wokół, obserwując rozwój infrastruktury, jestem przekonany, że to jezioro, wprawdzie drugie co do powierzchni lustra wody na Podkarpaciu, za chwilę, swoją siłą przyciągania może stać się pierwszym jeziorem na Podkarpaciu. Życzę, aby tak się stało – mówił podczas oficjalnego otwarcia stanicy żeglarskiej Zdzisław Gawlik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Podczas uroczystości list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podkarpackiego odczytał Bogdan Romaniuk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. – Zakończona inwestycja jest powodem do dumy dla władz miasta, mieszkańców Tarnobrzega oraz wszystkich, którzy będą korzystać z możliwości, jakie stwarza powstała nad akwenem infrastruktura. Gratuluję sprawnego wykorzystania funduszy unijnych i życzę, aby kompleks, który powstał nad jeziorem dobrze służył miłośnikom żeglarstwa, jak i wszystkim innym, którzy będą korzystać z uroków tarnobrzeskiej plaży i jeziora. Życzę, aby było to miejsce aktywnego wypoczynku, dobrej zabawy i integracji.

Podczas uroczystości, z krótkim programem artystycznym, wystąpili uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej Krzysztofa Zwierzyńskiego w Tarnobrzegu.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FFF
6 lat temu

Kim są/będą ci „zainteresowani” ???

Czy przeciętny tarnobrzeżanin będzie mógł skorzystać z tych dobrodziejstw?

uuu
6 lat temu

Chyba ci sami, którzy odpicowali sobie zamek 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x