Wisła Sandomierz gromi Hutnika Nowa Huta (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz rozgromiła na własnym stadionie Hutnika Nowa Huta 5:0 (2:0) w meczu 27 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca w końcu zagrali cieszący oko i skuteczny futbol, odnosząc dopiero drugie tej wiosny zwycięstwo przed własną publicznością.

Wiślacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, po pierwszych 20 minutach prowadząc już 2:0. Najpierw Erwin Nowik w 8 minucie a później Mariusz Kukiełka w 17, wykorzystali dośrodkowania Damiana Nogaja i strzałem głową pokonali golkipera gości. W drugiej połowie mimo akcji ofensywnych obu drużyn, do bramki rywala trafiali tylko gospodarze. W 51 minucie podanie od Przemysława Michalskiego wykorzystał Maciej Ziółek, podwyższając prowadzenie Wisły. Kolejne dwie bramki znów padły po asystach Damiana Nogaja, najpierw w 64 minucie gola zdobył Daniel Chorab, zaś wynik meczu ustalił w 69 minucie Maciej Ziółek strzelając drugą bramkę w tym meczu.

Kolejnym rywalem Wisły będzie lider rozgrywek – Granat Skarżysko Kamienna. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 10 maja w Skarżysku, początek godz.12.

WISŁA SANDOMIERZ – HUTNIK NOWA HUTA 5:0 (2:0)

1:0 Nowik 8′
2:0 Kukiełka 17′
3:0 Ziółek 51′
4:0 Chorab 64′
5:0 Ziółek 69′

Wisła Sandomierz: Stanisław Wierzgacz – Sebastian Kocój, Erwin Nowik, Krystian Pydych, Daniel Chorab – Maciej Ziółek (72’Bartłomiej Gołasa), Daniel Beszczyński (68’ Michał Motyl), Mariusz Kukiełka (85’ Grzegorz Rzeszutek), Jarosław Piątkowski (75’ Grzegorz Pisarek) – Damian Nogaj, Przemysław Michalski

Hutnik Nowa Huta: Tomasz Jacaszek – Mariusz Bienias, Jakub Cieśla, Bartosz Jagła, Michał Guja – Przemysław Antoniak (46’ Mariusz Sierakowski), Patryk Serafin (74’ Andrij Piszczewśkyj), Jakub Ochman (62’ Łukasz Murzyn), Krzysztof Świątek – Mateusz Gamrot, Damian Lubera (46’ Mateusz Stanek)

żółta kartka: Michał Motyl (Wisła)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 27 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Przebój Wolbrom – Wisła III Kraków 0:3 (wo), Dalin Myślenice – Granat Skarżysko-Kamienna 2:3, Unia Tarnów – Bocheński KS 0:0, Korona II Kielce – Beskid Andrychów 1:2, Soła Oświęcim – Wierna Małogoszcz 3:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Górnik Libiąż 3:2,
Łysica Bodzentyn – Nida Pińczów 1:1, Poprad Muszyna – Poroniec Poronin 1:0

Wkrótce materiał foto&video z dopingu prowadzonego podczas meczu.

źródło: Wisła Sandomierz, 90minut.pl