Tarnobrzeg: Rozbój na ulicy Kochanowskiego

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy podejrzani są o rozbój. Sprawcy zaatakowali powracającego do domu 44-letniego mężczyznę pobili, a następnie odebrali mu zegarek oraz pieniądze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem, na ul. Kochanowskiego w Tarnobrzegu. Napastnicy zaatakowali mężczyznę, dotkliwie pobili a następnie zabrali mu zegarek oraz pieniądze. Mężczyzn spłoszyła kobieta, która zobaczywszy zdarzenie zaczęła głośno wzywać pomocy. W tym czasie rabusie rzucili się do ucieczki.

Pokrzywdzony o rozboju powiadomił policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Miejski monitoring pomógł funkcjonariuszom w ustaleniu drogi ucieczki napastników. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Podejrzani są mieszkańcami Tarnobrzega w wieku 18 i 19 lat. Zostali oni przesłuchani, policjanci przedstawili im zarzuty.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.
Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 miesięcy do lat 12.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x