Tarnobrzeg: Trwa realizacja projektu Znak Natury

„Znak Natury – wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystaniu zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki” – pod takim hasłem rozpoczęła się realizacja ogólnopolskiego projektu, którego inicjatorem jest Liga Ochrony Przyrody w Warszawie. Tarnobrzeg został zakwalifikowany jako jedna z 10 gmin w Polsce, uczestniczących w tym projekcie.

Projekt ma na celu promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych gmin położonych na obszarach Natura 2000. W ramach projektu stworzony zostanie portal turystyczny o profilu ekoturystycznym z bazą gospodarstw agroturystycznych i usług znajdujących się na terenie gmin biorących udział w projekcie; przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne dla uczniów oraz spotkania dla mieszkańców.

O WALORACH PRZYRODNICZYCH TARNOBRZESKIEJ DOLINY WISŁY

2 maja w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Zamku Dzikowskim odbyło się pierwsze, otwarte spotkanie na którym prezentowano walory przyrodnicze Tarnobrzeskiej Doliny Wisły oraz idee istniejącej Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Spotkanie wzbogacone było prezentacjami multimedialnymi oraz fotografiami przyrodniczymi autorstwa Rafała Rozmusa, który opowiadał najciekawsze historie związane z pracą w terenie podczas wykonywania zdjęć.

Kolejne spotkanie dla osób dorosłych zaplanowane jest na przełomie maja i czerwca. Zaplanowano również cykl warsztatów dla młodzieży, która będzie uczestniczyć w projekcie. Warsztaty również będą się odbywać w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Zapisy na warsztaty można uzgadniać pod nr tel. 531 142 000 lub bezpośrednio w Centrum przy ul. Sandomierskiej 27.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content