Tarnobrzeg: W TDK odbył się spektakl „Wychodzimy” (fotoreportaż)

Młodzi artyści z działającego przy Tarnobrzeskim Domu Kultury Teatru Słowa, zaprosili mieszkańców na kolejny spektakl. Tym razem w Sali Kameralnej zaprezentowano wielodram poetycki oparty m.in. na utworach K.K. Baczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, Edwarda Stachury, Leopolda Staffa pt. „Wychodzimy”.

Niesamowity klimat, wzruszające wiersze, przepiękna choreografia czy wspaniała muzyka – tak w skrócie opisać można wspaniałe widowisko jakie odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Widzowie mieli okazję zobaczyć dwie części przedstawienia, które wzajemnie przeplatały się ze sobą.

Między poetyckimi strofami, młodzi artyści przygotowali choreografię taneczną, która urozmaiciła i ożywiła cały występ. Sami artyści otwarcie przyznają, że nie spodziewali się aż takiego zainteresowania swoją wizją współczesnego teatru. – Ten spektakl zapadnie w naszej pamięci i sercach na zawsze. Od początku do końca składał się z szczerości autentyczności i opierał się na naszych emocjach. Mówił o wierze w drugiego człowieka, miłości, o Bogu i przede wszystkim był odzwierciedleniem nas samych – komentuje Aleksandra Pyszczek.

W spektaklu wystąpili: Angelika Abram, Maria Busz, Wiktoria Gleń, Karolina Gudz, Wanda Szmuc, Aleksandra Pyszczek, Adam Pasierb, Gabriela Malik oraz Aleksandra Machała. Opiekę artystyczną sprawowała Pani Agnieszka Nakielska-Dydo

*******************

Teatr Słowa to niezwykła grupa młodych mieszkańców Tarnobrzega których wspólną pasją jest Teatr. Mimo, że są to amatorzy to w swoje występy wkładają całe swoje serca i wolny czas. Na scenie tworzą jeden organizm o zróżnicowanych narządach. W czasie spektaklów kreują własną rzeczywistość i wciągają w to widzów. Nie boją się klasyki i nie straszna im współczesność. Cały czas starają się rozwijać i podejmować nowych wyzwań.

foto&info: Arkadiusz Wydro

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x