Tarnobrzeg: Oddano do użytku mieszkania socjalne

Osiem rodzin będzie mogło już wprowadzić się do nowo wyremontowanego zabytkowego budynku na osiedlu Zakrzów, przy ulicy Wędkarskiej. Jest to gospodarstwo pozostawione przez rodzinę Tarnowskich, później użytkowane było przez zakłady mięsne Nisko i po latach przez nie porzucone. Teraz budynek należący do miasta Tarnobrzega, został wyremontowany za kwotę 960 tyś złotych. 90 procent z tych środków pochodziło z Europejskiego Funduszu Regionalnego.

W budynku utworzono osiem lokali dla tymczasowego zakwaterowania osób objętych opieką społeczną. Wykonawcą inwestycji był Zakład Remontowo – Budowlany Józef Bajek z Niska. Zakres zaplanowanych prac obejmował: wzmocnienie i naprawę ścian fundamentowych, przemurowanie i naprawę ścian nadziemia, wymianę nadproży, stropu nad parterem, konstrukcji dachu wraz z pokryciem, osuszanie i odgrzybianie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, tynki, malowanie, okładziny, podłoża i posadzki, a także wymianę instalacji elektrycznych, wod – kan i c.o.

– Obok znajdują się, jeszcze cztery takie obiekty w podobnym stanie technicznym. Gdyby nowa perspektywa stwarzała możliwość, to oczywiście zgłosimy kolejne tego typu projekty. Dzięki realizacji tego projektu zyskali wszyscy mieszkańcy tej ulicy, ponieważ odbudowa budynku poprawiła estetykę okolicy, a także poziom bezpieczeństwa mieszkańców, gdyż wcześniej, w opuszczonym budynku często spotkały się różne osoby – dodaje Prezydent.

Projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7 Spójność wewnątrzregionalna, działanie, 7.3 Aktywizacja obszarów zmarginalizowanych gospodarczo oraz wsparcie terenów zniszczonych przez powódź, schemat B Projekty realizowane na terenach zniszczonych przez powódź.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x