Sandomierz, Sandomierz-Koćmierzów, Tarnobrzeg – tuż przed falą wezbraniową (fotoreportaż oraz video HD)

Około godz. 2 w nocy spodziewana jest w Sandomierzu kulminacja fali powodziowej. Według najnowszej prognozy jej wysokość może osiągnąć 752 cm, znacznie mniej niż podczas powodzi w 2010 r. Fala jest spłaszczona – kulminacja trwa około doby, potem woda powoli opada.

W Wielowsi ułożono rękaw przeciwpowodziowy o długości 4,5 km, natomiast w sandomierskim Koćmierzowie podwyższono wał wiślany na 1,2 km odcinku w stronę Tarnobrzega, na wysokości ok. pół metra oraz  w kierunku sandomierskiej huty szkła.

Wysokość poziomu wody, a także stan obwałowań jest na bieżąco monitorowany. Strażacy wraz z pracownikami tarnobrzeskiego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego bez przerwy monitorują wały sprawdzając czy nie dochodzi do przesiąknięć.

O godz. 20 wodowskaz w Sandomierzu wskazuje 740 cm.

Służby apelują o to aby nie spacerować po wałach i nie zbliżać się do rzek ze względów bezpieczeństwa. W okolicy Koćmierzowa i Wielowsi policjanci pilnują dróg dojazdowych do wałów.

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski, muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Wydro

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcinex78
9 lat temu

Szkoda tego Bulwaru, fajne miejsce na odpoczynek a wieczorem zabawe. Mama nadzieje że właściciele postawią to miejsce na nogi, trzymam kciuki.

Maniek
9 lat temu

woda naniesie syfu na ładną kosteczkę, po akcji powiedzą, że to były ćwiczenia na ogromną skalę, niech ćwiczą, a to było tylko kilka dni deszczu. Anomalie pogodowe będą coraz częstsze – efekt cieplarniany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content