Sandomierz, Sandomierz-Koćmierzów, Tarnobrzeg – tuż przed falą wezbraniową (fotoreportaż oraz video HD)

Około godz. 2 w nocy spodziewana jest w Sandomierzu kulminacja fali powodziowej. Według najnowszej prognozy jej wysokość może osiągnąć 752 cm, znacznie mniej niż podczas powodzi w 2010 r. Fala jest spłaszczona – kulminacja trwa około doby, potem woda powoli opada.

W Wielowsi ułożono rękaw przeciwpowodziowy o długości 4,5 km, natomiast w sandomierskim Koćmierzowie podwyższono wał wiślany na 1,2 km odcinku w stronę Tarnobrzega, na wysokości ok. pół metra oraz  w kierunku sandomierskiej huty szkła.

Wysokość poziomu wody, a także stan obwałowań jest na bieżąco monitorowany. Strażacy wraz z pracownikami tarnobrzeskiego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego bez przerwy monitorują wały sprawdzając czy nie dochodzi do przesiąknięć.

O godz. 20 wodowskaz w Sandomierzu wskazuje 740 cm.

Służby apelują o to aby nie spacerować po wałach i nie zbliżać się do rzek ze względów bezpieczeństwa. W okolicy Koćmierzowa i Wielowsi policjanci pilnują dróg dojazdowych do wałów.

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski, muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Wydro

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcinex78
10 lat temu

Szkoda tego Bulwaru, fajne miejsce na odpoczynek a wieczorem zabawe. Mama nadzieje że właściciele postawią to miejsce na nogi, trzymam kciuki.

Maniek
10 lat temu

woda naniesie syfu na ładną kosteczkę, po akcji powiedzą, że to były ćwiczenia na ogromną skalę, niech ćwiczą, a to było tylko kilka dni deszczu. Anomalie pogodowe będą coraz częstsze – efekt cieplarniany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content