Tenisistki Zamku SPAR Tarnobrzeg coraz bliżej 23 tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski (zdjęcia oraz video HD)

Tarnobrzeskie tenisistki awansowały do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Obrończynie tytułu pokonały w dwumeczu MKSTS DWSPiT Polkowice 3:1 i 3:0. Spotkania rozegrane zostały w miniony czwartek i sobotę.

Czwartkowy półfinał od mocnego uderzenia rozpoczęła Han Ying, która rozgromiła Natalię Michorczyk 3:0 pozwalając rywalce na ugranie zaledwie 12 małych punktów. W drugiej partii klasę potwierdziła Katarzyna Grzybowska, która jako jedyna punktowała dla Polkowic, wygrywając z Jia Jun 3:1. – To był mecz niewykorzystanych szans, bo już pierwszą odsłonę Jun powinna wygrać, a później brakowało jej pewności w decydujących momentach i w efekcie przegrała wszystkie z trzech końcówek – analizuje porażkę koleżanki Strbikova.

Udanie za to zaprezentowała się kapitan Zamku-SPAR Kinga Stefańska, dla której pojedynki z Agatą Pastor są zawsze bardzo stresujące i wymagające. Tym razem górą była jednak tarnobrzeżanka, która dała gospodarzom ważny punkt. Dzieło dokończyła Han Ying, wygrywając z Grzybowską 3:1.

W sobotnim półfinale który rozegrany został w Polkowicach, tarnobrzeżanki nie pozwoliły rywalkom na wygranie choćby jednej partii. Mecz „ustawiła” Han Ying, która bez straty seta rozprawiła się liderką gospodarzy Katarzyną Grzybowską. w drugim meczu Renata Strbikova pokonała Agatę Pastor również 3:0, zaś w ostatniej partii kapitan tarnobrzeskiego zespołu Kinga Stefańska pokonała Natalię Michorczyk 3:1.

– Cała drużyna zasługuje na pochwałę, bo wszystkie zawodniczki do końca trzymały koncentrację. Trudno się gra takie mecze, ale nie potknęliśmy się – mówił po meczu trener Nęcek.

W finale KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg zmierzy się z drugą drużyną po rundzie zasadniczej GLKS Nadarzyn, który w półfinale wygrał z Bronowianką Kraków. Dokładnie taką samą obsadę miał ubiegłoroczny finał – wtedy lepszymi okazały się podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę w Nadarzynie, drugie zaś spotkanie odbędzie się w Tarnobrzegu, w sobotę 24 maja.

WYNIKI SPOTKAŃ PÓŁFINAŁOWYCH

1 półfinał:
Han Ying – Natalia Michorczyk 3:0 (1, 4, 7),
Jia Jun – Katarzyna Grzybowska 1:3 (-13, 3, -11, -10),
Kinga Stefańska – Agata Pastor 3:1 (6, -5, 8, 6),
Han Ying – Katarzyna Grzybowska 3:1 (-11, 8, 1, 4)

2 półfinał:
Katarzyna Grzybowska – Han Ying 0:3 (-7, -11, -4),
Agata Pastor – Renata Strbikova 0:3 (-6, -6, -10),
Natalia Michorczyk – Kinga Stefańska 1:3 (7, -4, -4, -4)

źródło: własne, KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg

Zdjęcia oraz skrót video z pierwszego półfinału:
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content